kpb

Cel nieznany (Destination Unknown)

tytuł oryginalny: Destination Unknown

reżyseria: Claire Ferguson
aktorzy: Frank Blaichman, Roman Ferber, Stanley Glogover, Ed Mosberg, Mietek Pemper, Marsha Kreuzman

czas trwania: 81 min.
produkcja: Wielka Brytania/Austria/Polska/USA 2017
język: angielski, niemiecki
napisy: polskie
in English and German with Polish subtitles
info: spotkanie po filmie

Przetrwali obozy śmierci. Ukrywali się na farmach, walczyli w lasach jako partyzanci. Ale koniec wojny był jedynie początkiem walki o przeżycie. Intymne świadectwo dwanaściorga ocalałych z Zagłady, zderzone z poruszającymi i nieznanymi dotąd archiwaliami. Portret wyjątkowego hartu ducha i bólu, który nigdy nie minął.

 

PRODUCENT O FILMIE:
Historia się powtarza. Nadeszło kolejne pokolenie, które popełnia te same błędy, co ich poprzednicy. Istnieje związek między śmiertelnością tych, którzy ocaleli i postępującą apatią. Kiedy już ich nie będzie, nie będziemy musieli o nich mówić. (...) To nie jest lekcja historii. To film o niezwykłej odporności ludzkiego ducha i nadziei. Nawet dla ludzi, którzy doświadczyli najpotworniejszej traumy, na końcu tunelu jest światło.
- Llion Roberts

 

| They endured the death camps. They hid in remote farms. They fought as partisans in Polish forests. But when the war ended, the struggles of the Holocaust survivors were only just beginning. Destination Unknown paints a uniquely intimate portrait of survival, revealing pain that has never faded but hasn't crushed the human spirit.

Film prezentowany w ramach: Cel nieznany - filmowy pokaz specjalny w dniu tegorocznego krakowskiego Marszu Pamięci

 Wcześniej w ramach: Cel nieznany - pokaz filmu i spotkanie z bohaterem

ZWIASTUN:

Bookmark and Share