kpb

Młynarski. Piosenka finałowa

tytuł oryginalny: Młynarski. Piosenka finałowa

reżyseria: Alicja Albrecht
aktorzy: Wojciech Młynarski, Janusz Głowacki, Janusz Gajos, Jerzy Derfel, Janusz Sen, Włodzimierz Korcz, Ewa Bem, Krystyna Janda, Irena Santor, Michał Major, Magdalena Zawadzka, Janusz Stokłosa

czas trwania: 95 min.
produkcja: Polska 2017
premiera: 2017-11-03
język: polski
in Polish
info: e-kinopodbaranami.pl

Film dostępny online na e-kinopodbaranami.pl.

Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić - mówi Wojciech Młynarski. W ponad 3500 tysiącach piosenek sportretował mu współczesnych, tworząc Kronikę Polski i Polaków. Jego W Polskę idziemy, Niedziela na głównym , Róbmy swoje, czy Jeszcze w zielone gramy wciąż pozostają najtrafniejszymi obrazami Polski. W tych jego miniaturach wyraźniej odbijał się PRL niż na przykład w trzytomowej powieści – mówi w filmie Janusz Głowacki. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki.

Dokument Młynarski. Piosenka finałowa to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Magdy Zawadzkiej i Krystyny Jandy. Na ekranie pojawia się Rodzina artysty oraz ci, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, nieocenzurowane, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

 

Wcześniej: Dojrzałe Kino: Młynarski. Piosenka finałowa (przedpremierowo!), Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 7

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share