kpb

Reksio i ptaki - zestaw III

reżyseria: Ryszard Lepióra, Andrzej Flettner

czas trwania: 40 min.
produkcja: Polska 1987-1990

Przygody ulubieńca małych widzów - pomysłowego Reksia. Rezolutny kundelek poznaje świat ptaków. Organizuje wspólne wysiadywanie kukułczego jaja, przychodzi z pomocą gołębiej mamie, zaprzyjaźnia się z mądrą sową i obrasta w pawie piórka.

REKSIO I SOWA
reż. Andrzej Flettner, Polska 1990, 9'
Znudzony i zniechęcony Reksio postanawia na zawsze opuścić podwórko. Spotyka starą, mądrą sowę, która stara się przekonać pieska, że dzieci bardzo go potrzebują.

REKSIO I KUKUŁKA
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990, 9'
Wiosna, ptaki zakładają gniazda, wysiadują jaja. Tylko kukułka podrzuca swoje jajko do gniazda dzięcioła. Dzięki wysiłkom Reksia różne ptaki cierpliwie zajmują się porzuconym kukułczym jajem, wreszcie wykluwa się szczęśliwie mała kukułka...

REKSIO I PAW
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990, 9'
Suczka, którą Reksio darzy wyjątkową sympatią, zaczyna go ignorować poznawszy pawia. Reks stara się być równie dostojny jak rywal, jednak bez powodzenia. Uczucia jego wybranki ulegają zmianie, kiedy na jaw wychodzi prawdziwa natura pawia.

REKSIO I GOŁĄB
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1987, 8'
Na budzie Reksia usiłuje założyć gniazdo gołębica. Piesek obserwuje jej wysiłki i słucha rozpaczliwego płaczu po rozbitym jajku. Przynosi jej z domu skrzyneczkę, w której układa następne jajka. Wylęgają się pisklęta. Reksio czuwa nad nimi. Pewnego dnia piesek wpada do głębokiego dołu. Jego skomlenie słyszą gołębie, niosą numerek psa chłopcu, a on ratuje pupila z opresji.

 

Pokaz w ramach: Baranki Dzieciom (zima 2020)

Bookmark and Share