kpb

Reksio i ptaki - zestaw III

reżyseria: Ryszard Lepióra, Andrzej Flettner

czas trwania: 40 min.
produkcja: Polska 1987-1990

Przygody ulubieńca małych widzów - pomysłowego Reksia. Rezolutny kundelek poznaje świat ptaków. Organizuje wspólne wysiadywanie kukułczego jaja, przychodzi z pomocą gołębiej mamie, zaprzyjaźnia się z mądrą sową i obrasta w pawie piórka.

 

REKSIO I PTAKI - zestaw bajek, 35' + warsztaty plastyczne

 

REKSIO I SOWA
(Andrzej Flettner) PL 1990, 9'

Znudzony i zniechęcony Reksio postanawia na zawsze opuścić podwórko. Spotyka starą, mądrą sowę, która stara się przekonać pieska, że dzieci bardzo go potrzebują.

 

REKSIO I KUKUŁKA
(Ryszard Lepióra) PL 1990, 9'

Wiosna, ptaki zakładają gniazda, wysiadują jaja. Tylko kukułka podrzuca swoje jajko do gniazda dzięcioła. Dzięki wysiłkom Reksia różne ptaki cierpliwie zajmują się porzuconym kukułczym jajem, wreszcie wykluwa się szczęśliwie mała kukułka...

 

REKSIO I PAW
(Ryszard Lepióra) PL 1990, 9'

Suczka, którą Reksio darzy wyjątkową sympatią, zaczyna go ignorować poznawszy pawia. Reks stara się być równie dostojny jak rywal, jednak bez powodzenia. Uczucia jego wybranki ulegają zmianie, kiedy na jaw wychodzi prawdziwa natura pawia.

 

REKSIO I GOŁĄB
(Ryszard Lepióra) PL 1987, 8'

Na budzie Reksia usiłuje założyć gniazdo gołębica. Piesek obserwuje jej wysiłki i słucha rozpaczliwego płaczu po rozbitym jajku. Przynosi jej z domu skrzyneczkę, w której układa następne jajka. Wylęgają się pisklęta. Reksio czuwa nad nimi. Pewnego dnia piesek wpada do głębokiego dołu. Jego skomlenie słyszą gołębie, niosą numerek psa chłopcu, a on ratuje pupila z opresji.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania ok. 40')

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - absolwentka wydziału Architektury Wnętrz i Studium Pedagogicznego krakowskiej ASP im Jana Matejki. Jako Joanna tworzy od lat kreuje artystyczne wydarzenia dla dorosłych i dzieci, min: Kółko Plastyczne dla Dorosłych. Z naszym Kinem i Barankami dla dzieci związana od kilku lat, tworzy z najmłodszymi książki, komiksy, doniczki, maski - porusza wyobraźnię i rozbudza ekologiczno-kreatywne zainteresowania.


Projektantka, weganka, joginka. Z miłości do natury i świata tworzy roślinne obrazy z wizerunkami ziół, a także własne barwniki z roślinnych pigmentów. Współpracowała artystycznie min. z Slot Art Festiwalem, Stowarzyszeniem Ambasada Krakowian, Uniwersytetem Jagiellońskim, Festiwalem States of Mind. Na krakowskim Starym Mieście prowadzi własną pracownię artystyczną Wytwory.

 

Prezentowany w ramach Baranki Dzieciom: Reksio i ptaki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne.

 

Wcześniej w ramach: Baranki Dzieciom (zima 2020)

Bookmark and Share