kpb

Baranki Dzieciom: Reksio i ptaki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (Luty 2022)

BARANKI DZIECIOM:
REKSIO I PTAKI
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 13 lutego 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 Zapraszamy najmłodszych widzów do uczestnictwa w kolejnej odsłonie cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 13 lutego, na ekranie pojawi się pomysłowy psiak Reksio, który tym razem będzie poznawać fascynujący świat ptaków. Po pokazie maluchy wezmą udział w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez Joannę Żyłowską. 

 

W ramach najbliższej odsłony Baranków Dzieciom, mali widzowie zobaczą cztery odcinki serii Reksio i ptaki, w których kultowy bohater opiekuje się kukułczym jajem, przychodzi z pomocą pewnej gołębiej mamie, zaprzyjaźnia się z mądrą sową i zadrości pawiowi jego dostojnego uroku. Po seansie dzieci wezmą udział w zajęciach plastycznych, które poprowadzi Joanna Żyłowska.

 

Uczestnikami cyklu są dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 


BILETY: 14 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: 34')


REKSIO I PTAKI
(Ryszard Lepióra, Andrzej Flettner) PL 1987-1990

 

REKSIO I SOWA
(Andrzej Flettner) PL 1990, 9'

Znudzony i zniechęcony Reksio postanawia na zawsze opuścić podwórko. Spotyka starą, mądrą sowę, która stara się przekonać pieska, że dzieci bardzo go potrzebują.

 

REKSIO I KUKUŁKA
(Ryszard Lepióra) PL 1990, 9'

Wiosna, ptaki zakładają gniazda, wysiadują jaja. Tylko kukułka podrzuca swoje jajko do gniazda dzięcioła. Dzięki wysiłkom Reksia różne ptaki cierpliwie zajmują się porzuconym kukułczym jajem, wreszcie wykluwa się szczęśliwie mała kukułka...

 

REKSIO I PAW
(Ryszard Lepióra) PL 1990, 9'

Suczka, którą Reksio darzy wyjątkową sympatią, zaczyna go ignorować poznawszy pawia. Reks stara się być równie dostojny jak rywal, jednak bez powodzenia. Uczucia jego wybranki ulegają zmianie, kiedy na jaw wychodzi prawdziwa natura pawia.

 

REKSIO I GOŁĄB
(Ryszard Lepióra) PL 1987, 8'

Na budzie Reksia usiłuje założyć gniazdo gołębica. Piesek obserwuje jej wysiłki i słucha rozpaczliwego płaczu po rozbitym jajku. Przynosi jej z domu skrzyneczkę, w której układa następne jajka. Wylęgają się pisklęta. Reksio czuwa nad nimi. Pewnego dnia piesek wpada do głębokiego dołu. Jego skomlenie słyszą gołębie, niosą numerek psa chłopcu, a on ratuje pupila z opresji.

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania ok. 40')

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - absolwentka wydziału Architektury Wnętrz i Studium Pedagogicznego krakowskiej ASP im. Jana Matejki. Projektantka, weganka, joginka. Z miłości do natury i świata tworzy roślinne obrazy z wizerunkami ziół, a także własne barwniki z roślinnych pigmentów. Współpracowała artystycznie m.in. z Slot Art Festiwalem, Stowarzyszeniem Ambasada Krakowian, Uniwersytetem Jagiellońskim, Festiwalem States of Mind. Na krakowskim Starym Mieście prowadzi własną pracownię artystyczną Wytwory.


Jako Joanna tworzy od lat kreuje artystyczne wydarzenia dla dorosłych i dzieci, m.in.: Kółko Plastyczne dla Dorosłych. Z Barankami Dzieciom związana jest od kilku lat. W trakcie warsztatów tworzy z najmłodszymi książki, komiksy, doniczki, maski - porusza wyobraźnię i rozbudza ekologiczno-kreatywne zainteresowania.

 

 KOLEJNE POKAZY CYKLU BARANKI DZIECIOM:

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12460_0.jpg

 

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum