kpb

Jestem mordercą (I'm a Killer)

tytuł oryginalny: Jestem mordercą

reżyseria: Maciej Pieprzyca
aktorzy: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Michał Żuławski, Piotr Adamczyk, Magdalena Popławska

czas trwania: 117 min.
produkcja: Polska 2016
premiera: 2016-11-04
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles

Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: Srebrne Lwy (Maciej Pieprzyca oraz producentki: Renata Czarnkowska-Listoś i Maria Gołoś), nagroda za najlepszy scenariusz (Maciej Pieprzyca), Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych 

Śląsk, początek lat 70. Regionem wstrząsa seria brutalnych morderstw na kobietach popełnianych zawsze według tego samego schematu. O sprawie nie mówi się w mediach przepełnionych głównie peerelowską propagandą sukcesu. Do czasu gdy kolejną ofiarą zabójcy pada siostrzenica pierwszego sekretarza partii. Wtedy komendant wojewódzki postanawia powołać specjalną grupę do złapania „Wampira” (jak potocznie określany jest morderca). Jej szefem mianuje Janusza Jasińskiego – młodego (33 lata), ale nadzwyczaj skutecznego porucznika, przykładnego męża i ojca. Janusz, mimo że pozornie nie jest typem twardziela, wzbudza podziw swoich współpracowników i jest powszechnie lubiany. Pojawia się trop: coraz częściej w śledztwie pada nazwisko Wiesława Kalickiego. Podejrzanego ostatecznie pogrążają zeznania żony, Lidii Kalickiej. Jasiński aresztuje Kalickiego i triumfuje – zyskuje uznanie pierwszego sekretarza i lokalnej społeczności. Wina domniemanego „Wampira” szybko staje się jednak wątpliwa. Czy Jasińskiemu udało się złapać prawdziwego zabójcę? Czy w sytuacji, gdy stawką jest ludzkie życie, jest miejsce na błąd?

 

W nowym filmie Macieja Pieprzycy (Chce się żyć, Drzazgi) zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Piotra Adamczyka, Agatę Kuleszę, Magdalenę Popławską, Michała Żurawskiego oraz debiutującego w roli głównej Mirosława Haniszewskiego.

 

Film prezentowany w ramach: Wirtualny SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina

Wcześniej: Letnie Tanie Kinobranie 2017. Tydzień 3.: Prawdziwe życie, Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 5

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share