kpb

Wirtualny SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Jestem mordercą

Wirtualny SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina:
Jestem mordercą (reż. Maciej Pieprzyca)
- wspólne oglądanie & dyskusja
wtorek, 24 marca 2020, godz. 19.00
Kino Pod Baranami
 

 


 
#Zostańwdomu i bądź w kinie! We wtorek, 24 marca zapraszamy wszystkich licealistów na kolejny wirtualny pokaz filmowy z dyskusją, w zdalnej odsłonie SMAKU – Spotkań Młodych Amatorów Kina. Uczestnicy zobaczą niepokojący kryminał Macieja Pieprzycy Jestem mordercą. Po seansie spotkają się na platformie internetowej, by podzielić się wrażeniami z filmu.
 
 
Kino to miejsce spotkań tworzące zżytą wspólnotę wielbicieli filmowego medium; miejsce, w którym znajdują oni przestrzeń do swobodnej rozmowy. Kino Pod Baranami  nieustannie organizuje szereg wydarzeń łączących intrygujące filmy i spotkania wypełnione nieskrępowaną dyskusją. Mimo tymczasowego zamknięcia, Kino nie zawiesza swojej misji i organizuje wirtualne spotkanie.

 
Tym razem, w ramach wirtualnej odsłony Spotkań Młodych Amatorów Kina (SMAK), młodzi kinomani zobaczą osadzony w mrocznej, PRL-owskiej rzeczywistości kryminał Macieja Pieprzycy Jestem mordercą ze znakomitymi rolami Mirosława Haniszewskiego oraz Arkadiusza Jakubika.

 

Seansowi będzie towarzyszyć dyskusja za pośrednictwem platformy internetowej.

 


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 
Link do profilu SMAKu na Facebooku:
https://www.facebook.com/smakkina


 
O SMAK-u:

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi. Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!
pomysłodawczyni SMAK-u, Aleksandra Musiał, V LO
 
Mój pierwszy seans ze SMAKiem to pokaz polskiego filmu nominowanego do Oscara czyli Boże Ciało i myślę, że bez dyskusji, która odbywała się po seansie, przegapiłabym mnóstwo szczegółów! Z ogromną przyjemnością słuchałam tego, co zwróciło uwagę innych oraz przemyśleń odnośnie przekazu, który niósł film. Co ważne, jeśli boisz się ludzi i boisz się rozmawiać, to nie bój się SMAKu! Wypowiadają się Ci, którzy chcą, ale jestem pewna, że po wysłuchaniu opinii innych licealistów sam znajdziesz myśl, którą będziesz chciał się podzielić.
Aga, uczennica V LO w Krakowie.


O FILMIE:
 
JESTEM MORDERCĄ | JESTEM MORDERCĄ
(Maciej Pieprzyca) PL 2016, 117’

Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: Srebrne Lwy (Maciej Pieprzyca oraz producentki: Renata Czarnkowska-Listoś i Maria Gołoś), nagroda za najlepszy scenariusz (Maciej Pieprzyca), Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

Śląsk, początek lat 70. Regionem wstrząsa seria brutalnych morderstw na kobietach popełnianych zawsze według tego samego schematu. O sprawie nie mówi się w mediach, przepełnionych głównie peerelowską propagandą sukcesu. Do czasu gdy kolejną ofiarą zabójcy pada siostrzenica pierwszego sekretarza partii. Wtedy komendant wojewódzki postanawia powołać specjalną grupę do złapania „Wampira” (jak potocznie określany jest morderca). Jej szefem mianuje Janusza Jasińskiego – młodego (33 lata), ale nadzwyczaj skutecznego porucznika, przykładnego męża i ojca. Janusz, mimo że pozornie nie jest typem twardziela, wzbudza podziw swoich współpracowników i jest powszechnie lubiany. Pojawia się trop: coraz częściej w śledztwie pada nazwisko Wiesława Kalickiego. Podejrzanego ostatecznie pogrążają zeznania żony, Lidii Kalickiej. Jasiński aresztuje Kalickiego i triumfuje – zyskuje uznanie pierwszego sekretarza i lokalnej społeczności. Wina domniemanego „Wampira” szybko staje się jednak wątpliwa. Czy Jasińskiemu udało się złapać prawdziwego zabójcę? Czy w sytuacji, gdy stawką jest ludzkie życie, jest miejsce na błąd?

W filmie Macieja Pieprzycy (Ikar. Legenda Mietka Kosza, Chce się żyć) zagrali m.in. Arkadiusz Jakubik, Piotr Adamczyk, Agata Kulesza, Magdalena Popławska, Michał Żurawski oraz debiutujący w roli głównej, Mirosław Haniszewski.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum