kpb

Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: Midsommar. W biały dzień

KINOBRANIE Z MUZEUM MANGGHA - pokaz w ogrodzie
MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ (reż. Ari Aster)
środa, 27 lipca 2022, godz. 21.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26

 

 

Zapraszamy na nowy cykl plenerowych pokazów w ramach
Letniego Taniego Kinobrania. Projekcje odbywać się będą w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W środę, 27 lipca w programie Midsommar. W biały dzień - szokujący film mistrza horroru Ariego Astera. Na ekranie Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor i idylliczna skandynawska prowincja, skrywająca potworne tajemnice.

 

Do listy festiwalowych lokalizacji dołącza nowe miejsce: ogród Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w którym od połowy lipca odbywać się będą plenerowe pokazy pod hasłem Kinobranie z Muzeum Manggha.

 

Ari Aster ponownie dowodzi, że doskonale rozumie horror i potrafi podchodzić do niego w zupełnie nowy, niespodziewany sposób. Widać to już w pierwszych scenach filmu Midsommar. W biały dzień, które zupełnie niestandardowo rozgrywają się nie w ponurych wnętrzach czy mrokach nocy, lecz w blasku słońca, na przepięknej skandynawskiej wsi.

 

Pokazy odbędą się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Do dyspozycji widzów będzie stanowisko muzealnej kawiarni Café Manggha.

 
W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.

 


BILETY: 15 zł
Miejsca nienumerowane.


O FILMIE:

MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ | MIDSOMMAR
(Ari Aster) US 2019, 147’

Znalezione obrazy dla zapytania midsommar

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.


Midsommar. W biały dzień to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju Dziedzictwo. Hereditary stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh (Lady M., Pasażer), Will Poulter (Czarne lustro: Bandersnatch, Więzień labiryntu) oraz Jack Reynor (Transformers: Wiek zagłady, Makbet).

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum