kpb

Pokazy z audiodeskrypcją w Kinie Pod Baranami

Projekt AUDIOMOVIE. RAZEM DO KINA
w Kinie Pod Baranami
wrzesień - grudzień 2019


Od września do grudnia wraz z Fundacją Siódmy Zmysł zapraszamy do udziału w projekcie AUDIOMOVIE. RAZEM DO KINA. W ramach tej inicjatywy, w kinach w całej Polsce zostaną zorganizowane darmowe pokazy filmowe z wykorzystaniem aplikacji AudioMovie. Na ekranie Kina Pod Baranami w ramach projektu pojawią się między innymi filmy Ciemno, prawie noc oraz Władcy przygód. Stąd do Oblivio.


Projekt AUDIOMOVIE. RAZEM DO KINA zakłada stworzenie nowej oferty kulturalnej o charakterze integracyjnym, kierowanej do osób z niepełnosprawnością wzroku oraz osób pełnosprawnych. Polega na organizacji cyklicznych pokazów filmowych, warsztatów i spotkań z twórcami kina oraz jej miłośnikami. Uczestnicy bezpłatnych pokazów, spotkań, prelekcji oraz dyskusji będą poznawać zarówno polską, jak i zagraniczną kinematografię.


Pokazy filmowe odbywać się będą z zastosowaniem aplikacji AudioMovie, która umożliwia odbiór audiodeskrypcji oraz nagranej ścieżki lektorskiej w przypadku filmów zagranicznych. AudioMovie to aplikacja na smartfony, która odtwarza i synchronizuje z filmem dodatkowe ścieżki dźwiękowe. Pomaga realizować ideę integracyjnych pokazów: „Wszyscy razem spotkajmy się, by cieszyć się sztuką filmową.”


Liczba miejsc na pokazach jest ograniczona. Wstęp na pokazy jest darmowy. Osoby chętne do udziału w pokazach są proszone o rezerwację miejsca pod adresem: rezerwacje@audiomovie.pl


PROGRAM POKAZÓW:

poniedziałek, 30 września
18.15
CIEMNO, PRAWIE NOC
| DARK, ALMOST NIGHT
reż. Borys Lankosz, Polska 2018, 114’

Znalezione obrazy dla zapytania ciemno prawie noc

Ekranizacja głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator w reżyserii Borysa Lankosza, twórcy Ziarna prawdy i Rewersu. Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa nieustępliwa dziennikarka (Magdalena Cielecka), powracająca po latach w rodzinne strony. Kobieta chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa dość nieoczekiwanie wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie.


czwartek, 10 października
14.00 WŁADCY PRZYGÓD. STĄD DO OBLIVIO

| WŁADCY PRZYGÓD. STĄD DO OBLIVIO
reż. Tomasz Szafrański, Polska 2019, 101’
Film aktorski dla dzieci w wieku od lat 7.

Znalezione obrazy dla zapytania władcy przygód. stąd do oblivio

Dwójka dzieciaków sprowadza rockandrollowego uciekiniera z innego wymiaru ściganego przez bezwzględnych łowców głów i żeby go uratować muszą oni znaleźć sposób, aby wysłać go z powrotem do jego świata. W filmie, obok młodych aktorów Weroniki Kaczmarczyk i Szymona Radzimierskiego, wystąpili: Maciej Makowski (Planeta Singli, Tajemnica Westerplatte, 80 milionów), Kamila Bujalska (Klub Włóczykijów, seriale Bodo, Druga szansa), Mikołaj Grabowski (Uwikłanie, Klub Włóczykijów, serial Artyści) oraz Izabela Dąbrowska (serial Ucho prezesa)


listopad i grudzień 2019
Program pokazów w przygotowaniu


Organizatorem pokazów jest Fundacja Siódmy Zmysł, od 2011 roku zajmująca się udostępnianiem kultury, współtworząca aplikację AUDIOMOVIE na urządzenia mobilne.

Szczegółowe informacje na temat Fundacji:

http://siodmyzmysl.org/
http://www.facebook.com/Fundacja.Siodmy.Zmysl

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna oraz ze środków OCHO - Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego.

 

PARTNERZY PROJEKTU:
Kino Helios w Sosnowcu
Kino Pod Baranami
Kino Światowid w Katowicach
Zurich Foundation
Fundacja Katarynka
Fundacja Mili Ludzie
Fundacja Kultury bez Barier
Instytut Technik Innowacyjnych Emag
Stowarzyszenie Kin Studyjnych i Lokalnych

Bookmark and Share

archiwum