kpb

Milford Graves, Full Mantis + Rebirth is Necessary

tytuł oryginalny: Milford Graves, Full Mantis

reżyseria: Jake Meginsky

czas trwania: 91 min.
produkcja: USA 2018
język: angielski
napisy: angielskie
in English with English subtitles

REBIRTH IS NECESSARY | REBIRTH IS NECESSARY
reż. Jenn Nkiru, USA 2017, 11'

Krótkometrażowa artystyczna eksploracja magii i bogactwa afroamerykańskiej kultury w świecie, w którym naturalne prawa czasu i przestrzeni zostają zawieszone.

 

MILFORD GRAVES, FULL MANTIS | MILFORD GRAVES, FULL MANTIS
reż. Jake Meginsky, USA 2018, 91'

Oak Clif FF 2018: Nagroda Jury dla najlepszego pełnometrażowego dokumentu
Sarasota FF 2018: Nagroda Independent Visions dla najlepszego filmu

Pierwszy pełnometrażowy portret nowojorskiego perkusisty Milforda Gravesa, prześwietlający jego wszechstronną kreatywność i nieustającą ciekawość świata. Już we wczesnych latach 60. Graves stał się niemal mityczną postacią w światku muzyki i sztuki freejazzowej. Teoretyk rytmu definiowanego jako impuls emocjonalny bardziej niż mechaniczne powtórzenie, od początku propagował pogląd, że muzyka jest czymś więcej niż tylko formą sztuki. W jego świecie dźwięk jest siłą życiową, z którą można się zestroić jedynie przez szacunek. Reżyser Jake Meginsky, który sam jest muzykiem eksperymentalnym, z cierpliwością i poświęceniem stworzył fascynującą historię legendarnego artysty.

 

| Milford Graves, Full Mantis is the first ever feature-length portrait of legendary New York percussionist Milford Graves, exploring his kaleidoscopic creativity and relentless curiosity. Opening is Rebirth is Necessary, a short film exploring the magic and dynamism of blackness in a realm where time and space are altered.

 

ZWIASTUN w j. angielskim:

 

Filmy prezentowane w ramach: Unsound Festival 2018 - program filmowy

Bookmark and Share