kpb

Paweł, apostoł Chrystusa

tytuł oryginalny: Paul, Apostle of Christ

reżyseria: Andre Hyatt
aktorzy: James Faulkner, Jim Caviezel, Olivier Martinez

czas trwania: 108 min.
produkcja: USA 2018
język: polski dubbing
Polish dubbing

Dwóch walczących ze słabościami ludzi, oddanych służbie Bogu, sprzeciwia się wszechwładnemu imperatorowi. Wielka biblijna opowieść o skazańcach, którzy nawet spętani więziennymi łańcuchami oddają cześć Chrystusowi.

Paweł, apostoł Chrystusa to historia dwóch mężczyzn: Łukasz ryzykuje życiem, by dostać się do Rzymu, w którym czeka na wykonanie wyroku Paweł. Skazany na śmierć przez Nerona, przebywa w najciemniejszej celi słynącego z okrucieństwa więzienia. Jednak zanim wyrok zostanie wykonany, mężczyźni spisują księgę opisującą początek tego, co dziś nazywamy Kościołem.

Reżyserem filmu jest Andrew Hyatt, twórca filmowej opowieści o Maryi Łaski pełna z 2015 roku. – Paweł fascynował mnie właściwie od zawsze – opowiada w wywiadach. – Kiedy myślę o łasce Boga i jego miłosierdziu oraz o tym, kto jest tego wcieleniem, zawsze powraca do mnie postać Pawła. Kogoś, kto był największym prześladowcą chrześcijan, a zamienił się w największego ewangelistę w historii Kościoła. W tytułowej roli apostoła Pawła zobaczymy Jamesa Faulknera (seria Bridget Jones, Atomic Blonde, serial Gra o Tron), a towarzyszą mu Olivier Martinez (Niewierna) i Jim Caviezel (Pasja). Autorem muzyki do filmu jest zdobywca Oscara, Jan A.P. Kaczmarek (Marzyciel, Mój przyjaciel Hachiko, Tajemnica Westerplatte).

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share