kpb

Baranki w Niemym Kinie: Ruchome Obrazy (18. FFN)

18. Festiwal Filmu Niemego // Silent Film Festival zaprasza na:

niedziela, 10 grudnia 2017
11.00 - 12.00 BARANKI W NIEMYM KINIE I - RUCHOME OBRAZY

BOLEK I LOLEK: MALI FILMOWCY
reż. Józef Byrdy, Polska 1976
+ warsztaty artystyczne z Justyną Droń

Bolek i Lolek urządzają w szopie małe atelier. Do zabawy dołącza Tola. Nieprzewidziane zdarzenia psują ustalone wcześniej sceny, a stary wentylator robi potworne zamieszanie. Chłopcy zmuszeni są zrezygnować z filmowania.

 

Jak narodziło się kino? Co to jest zootrop, praksinoskop? Jak poruszyć Ptaszka w Klatce?
Dzięki prostym, a jakże odkrywczym wynalazkom dzieci poznają sposoby wprawiania obrazów w ruch i dowiedzą się jak działają optyczne urządzenia wykorzystywane przez pionierów kina. Najmłodsi wspólnie skonstruują własną camera obscura i stworzą animacje poklatkowe. Zajęcia poprowadzi - związana z Cricoteką - artystka i animatorka, Justyna Droń, która zajmuje się alternatywną edukacją artystyczną i szeroko rozumianą ekspresją twórczą.

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku do 2 do 6 lat.

 

Po warsztatach zapraszamy na drugie spotkanie:
MUZYKA W NIEMYM KINIE

 

Wydarzenie towarzyszące 18. edycji Festiwalu Filmu Niemego.

 

W dniach 7-10 grudnia zapraszamy na 18. Festiwal Filmu Niemego - jedyne w swoim rodzaju święto kina sprzed epoki dźwięku. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu są Żywioły - z jednej strony natura i miejsce, jakie zajmuje w niej człowiek, z drugiej strony kultura i siła ludzkiego umysłu, ale również jego słabości i targające nim uczucia. Jak co roku, w programie znajdą się nieme filmy z całego świata, często poddane cyfrowej rekonstrukcji. Projekcjom towarzyszyć będzie muzyka na żywo.


(fot. Emilian Aleksander Incendo || 15. Festiwal Filmu Niemego)

Bookmark and Share