kpb

Olli Mäki. Najlepszy dzień jego życia

tytuł oryginalny: Hymyilevä mies

reżyseria: Juho Kuosmanen
aktorzy: Oona Airola, Eero Milonoff, Joonas Saartamo

czas trwania: 93 min.
produkcja: Finlandia/Szwecja/Niemcy 2017
premiera: 2017-07-14
język: fiński, angielski
napisy: polskie, angielskie
in Finnish and English with Polish and English subtitles

Nagrody Fińskiej Fundacji Filmowej Jussi 2017: najlepszy film, najlepsza reżyseria (Juho Kuosmanen), najlepszy aktor (Jarkko Lahti), najlepsze zdjęcia (J.P. Passi), najlepszy montaż, najlepsze kostiumy, najlepsza charakteryzacja
Europejskie Nagrody Filmowe 2016: Europejskie Odkrycie Roku
MFF w Cannes 2016: Nagroda Główna w sekcji Un Certain Regard
MFF w Chicago 2016: Złoty Hugo
FF w Zurychu 2016: Złote Oko w Międzynarodowym Konkursie Filmów Pełnometrażowych

 

Oparta na autentycznych wydarzeniach, obsypana nagrodami fińska love story.
1962 rok. Amator z małego miasteczka, który stał się profesjonalnym bokserem i ulubieńcem Finlandii, szykuje się do decydującego meczu w swojej karierze. Kiedy wszyscy wokół Olliego Mäkiego koncentrują się na nadchodzącym pojedynku, on sam nie może przestać myśleć o młodej dziewczynie napotkanej na weselu… Czy ważniejsza okaże się dla niego walka o sukces czy osobiste szczęście? Czy można mieć wszystko? A może prawdziwym zwycięstwem jest niczego w życiu nie żałować? 

 

Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia to subtelny portret człowieka, który znalazł się w centrum medialnego huraganu, z niezwykłą dbałością oddający charakter lat 60. To mieszanka melancholii i typowo fińskiego humoru.

 

| The true story of Olli Mäki, the famous Finnish boxer who had a shot at the 1962 World Featherweight title. Immensely talented and equally modest, Olli's small town life is transformed when he is swept into national stardom and suddenly regarded as a symbol of his country. There's only one problem: Olli has just fallen in love.

 

PRASA O FILMIE:

Przepięknie sfotografowany film o wielkim uroku. (…) Ciepła, subtelnie opowiedziana, a do tego autentyczna historia, która wprawia w dobry nastrój. 
Los Angeles Times 

Liryczny dramat o niewinnych przyjemnościach. 
Time Out 

Świetnie zagrany, pełen subtelnego humoru. 
Toronto Star 

 

Film przeznaczony dla widzów powyżej 12. roku życia

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share