kpb

Mamy 2 mamy

tytuł oryginalny: Telle mere, telle fille

reżyseria: Noemie Saglio
aktorzy: Jean-Luc Bideau, Juliette Binoche, Stéfi Celma, Camille Cottin, Catherine Jacob, Lambert Wilson

czas trwania: 106 min.
produkcja: Francja 2017
premiera: 2017-06-02
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles

Dla Mado jej 47 lat, to nowa 20-tka. Imprezuje, szaleje, bawi się. Marzy, by na skuterze i w różowym kasku podbić ulice Paryża i serca pięknych mężczyzn. Jest absolutnym przeciwieństwem swojej córki - odpowiedzialnej, dojrzałej, a nawet trochę sztywnej 30-letniej Avril. I może to wszystko nie byłoby aż takie dziwne, gdyby nie fakt, że mieszkają razem, a córka właściwie pilnuje swojej matki i wychowuje ją, nie zawsze skutecznie. Gdyby tego było mało – obie zachodzą w ciążę: jedna bardziej, druga mniej planowaną. Burza hormonów, armagedon rodzinnych animozji. Jak przeżyć, urodzić i nie zwariować?

 

REŻYSERKA O DOBORZE OBSADY:

Od początku myślałam o Camille Cottin, która jest, moim zdaniem, najzdolniejszą i najbardziej zwariowaną aktorką swojego pokolenia. Sprawdza się w najbardziej wymyślnych, najbardziej beznadziejnych, najbardziej przesadzonych sytuacjach dramatycznych i komediowych.  (...) Camille to moja muza, moje alter-ego, ale także - odpowiednik mojej siostry bliźniaczki. Tworzę dla niej postaci skonstruowane z moich własnych neuroz, wątpliwości, pytań i fantazji. A ona wspaniale je sobie przywłaszcza. (...)
Juliette Binoche to aktorka, którą uwielbiam od zawsze. Ona też wykazała się ogromną odwagą w wyborze ról i w sposobie gry. Bez strachu zmienia rejestry. Dawno już nie widzieliśmy jej w równie radosnej, zwariowanej roli. (...) Byłam pewna, że ona i Camille stworzą wspaniały, wzruszający duet. Nie są do siebie podobne, ale obie mają w sobie tę radosną zuchwałość, duże wyczucie komizmu, szlachetność i szczerość.

Noemie Saglio, reżyserka

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share