kpb

51. Krakowski Festiwal Filmowy: 23 maja

51. KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY

PROGRAM projekcji w Kinie Pod Baranami
:

C - Sala Czerwona
N - Sala Niebieska


poniedziałek, 23 maja

C
  22.00  DŹWIĘKI MUZYKI 1 
Inni Europejczycy | The Other Europeans
reż. Yvonne Andrä, Wolfgang Andrä, Niemcy 2011, 122’ (dok.)

Kiszyniów, Budapeszt, Jerozolima, Kraków, Austin - miejsca te odwiedzamy wspólnie z grupą muzyków żydowskich i romskich, którzy w ramach muzycznego projektu The Other Europeans próbują odnaleźć niegdysiejszą symbiozę między kulturą swoich narodów. Wspólne muzykowanie to dla nich powrót do przeszłości przerwanej brutalnie przez II wojnę światową. W filmie rozbrzmiewają nostalgiczne rytmy Wschodniej Europy znane krakowskiej publiczności z Festiwali Kultury Żydowskiej.

N  20.45  NOC ETIUD STUDENCKICH 1 (113’)
Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

(Ostatni pociąg)
RyszardRichard, reż. Mateusz Głowacki, Polska 2011, 26’ (fab.)
Ryszard jest alkoholikiem i mieszka z kolegami na melinie. Wygrana w totka pomaga mu spełnić marzenia o lepszym życiu. Dawni koledzy nie dają jednak o sobie zapomnieć, a nieszczęśliwy wypadek zmusza go do powrotu do punktu wyjścia.
Zabawy dziecięce | Children’s Games, reż. Olga Kałagate 2011, Polska, 9’ (fab.)
Małe śląskie miasteczko, w którym życie płynie swoim własnym rytmem, a dzieci wciąż jeszcze mogą bawić się na niezbyt ruchliwej ulicy. W tej spokojnie żyjącej społeczności nawet drobny incydent urasta do rangi wielkiego wydarzenia.
Ostatni pociąg | Last Train, reż. Weronika Tofilska, Polska 2010, 14’ (fab.)
Antoni ma otyłą żonę, przygnębiającą pracę i głębokie poczucie niespełnienia. Od dłuższego czasu nie może zasnąć. Właśnie zorientował się, że prawdopodobnie nic lepszego niż dotychczas już go w życiu nie spotka. Żyje wspomnieniem pierwszej miłości.
Spółka z pełną odpowiedzialnością | Family Company, reż. Michał Wawrzecki, Polska 2010, 14’ (dok.)
56-letnia, schorowana Ewa opiekuje się swoim starszym bratem. Ewa i Jan, mimo niełatwych relacji, są nierozłączni. Nigdy nie założyli własnych rodzin. Mieszkają w jednopokojowym mieszkaniu. Zarabiają, pozując studentom ASP. Ewa marzy o lepszym losie.
Wierność | The Fidelity, reż. Daria Woszek, Polska 2011, 30’ (fab.)
Film o pisarzu, który wybiera się w podróż sentymentalną do swojego rodzinnego miasteczka. Wspomnienia i rzeczywistość zaczynają się ze sobą mieszać: co jest przeszłością, a co realnym wydarzeniem?
12 i ½ | 12 and ½, reż. Olga Kałagate, Polska 2011, 20’ (dok.)
Kuba i Jędrek są sąsiadami i przyjaźnią się, odkąd sięga ich pamięć. Choć mają dopiero po 12 lat, przeprowadzka jednego z nich na inne osiedle staje się impulsem do wspomnień i podsumowań. Ale także - do snucia planów na przyszłość.

Filmy prezentowane w ramach 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share