Nagrody GOYA 2006
najlepszy scenariusz adaptowany - Mateo Gil, Marcelo Piñeyro
najlepszy aktor drugoplanowy - Carmelo Gomez
Nagroda Hiszpańskiego Stowarzyszenia Krytyków 2006
za najlepszy scenariusz adaptowany i dla najlepszego aktora drugoplanowego
MFF Flanders 2006
nagroda publiczności
Jak daleko jesteś w stanie się posunąć, by zdobyć pracę?
Argentyńczyk Marcelo Piñeyro chłodnym okiem zagląda pod podszewkę korporacyjnego świata.
Pewna korporacja prowadzi rekrutację na jedno z kierowniczych stanowisk. Do ostatniego etapu przechodzi siedmioro najlepszych kandydatów, pięciu mężczyzn i dwie kobiety, którzy spotykają się na „ostateczną dogrywkę” w siedzibie firmy w centrum Madrytu. Stawka jest wysoka - doskonałe zarobki, eksponowane stanowisko i związane z nim przywileje oraz prestiż. Kandydaci spotykają się w odizolowanym pokoju na trzydziestym piątym piętrze w budynku korporacji. Okazuje się, że są sami. Za pośrednictwem komputerów kandydaci będą otrzymywać kolejne zadania. Metodą rekrutacji jest owiana tajemnicą i podobno niezawodna „Metoda Grönholma”.
Poddani serii dehumanizujących testów, wymyślonych przez departament zasobów ludzkich korporacji, walczą ze sobą popadając w paranoję podejrzliwości, lęku i zdrady.
Doskonali aktorzy stworzyli wiarygodne portrety prszyszłych pracowników korporacji. Są zimni, wykalkulowani i pozbawieni skrupułów. Reżyser pokazuje, jak strategie “naturalnej" selekcji w rzeczywistości pozbawiają kandydatów ludzkiej godności.
W głównej roli występuje Eduardo Noriega (Otwórz oczy, Tesis, Kręgosłup diabła).
Scenariusz filmu postał na podstawie sztuki teatralnej Metoda Grönholma, której autorem jest Jordi Galceran Ferrer.
Niezwykła mieszanka błyskotliwych talentów argentyńskich i hiszpańskich aktorów prowadzona przez Marcelo Piñeyro wydaje się być prawdziwym testem na to, jak wiele kina można wydobyć z tak niewielkiej przestrzeni. Robert Koehler, Variety
Zrealizowana na podstawie dramatu Jordiego Galcerana Ferrera Metoda zachowuje delikatne ostrze ironii sztuki teatralnej skierowane przeciwko zepsutej kulturze korporacyjnej. Nathan Lee, The Village Voice
TRAILER (oryginalny z angielskimi napisami):