Akcja filmu rozgrywa się współcześnie w Berlinie. Jeden z bohaterów, Manni od jakiegoś czasu pracuje dla mafii samochodowej jako kurier przewożący pieniądze. Któregoś dnia, uciekając przed kontrolerami biletów, wyskakuje z metra zostawiając na siedzeniu reklamówkę z 100 000 marek. Szanse na odnalezienie pieniędzy są niewielkie, tym bardziej, że za dwadzieścia minut przyjadą po nie gangsterzy. Zrozpaczony i bezradny chłopak dzwoni do swojej ukochanej z prośba o ratunek. Lola zrobi wszystko, żeby pomóc Manniemu.
Ponieważ 20 minut na zdobycie takiej sumy to niewiele czasu, Lola rozpoczyna bieg.
Trzy razy opowiedziana historia ma, jak w Przypadku Krzysztofa Kieślowskiego ten sam punkt wyjścia i różne zakończenia.
W jednym z wywiadów na pytanie jaka jest Lola, bohaterka jego filmu Tom Tykwer odpowiada: Lola ma w sobie upór, który potrafi poruszyć góry, potrafi wyjść obronną ręka z całkowicie beznadziejnej sytuacji, nie przyjmuje do wiadomości, ze nie ma żadnej szansy, nie jest w stanie zaakceptować, że są granice nie do pokonania. W rozstrzygającym momencie, chociaż wszystko wskazuje na to, że sukces jest niemożliwy, w momencie największego zwątpienia przychodzi zapał i pasja, która każe jej pokonywać trudności.
Historia Loli i Manniego opowiedziana jest w zawrotnym tempie na wszystkie trzy sposoby. Film Biegnij Lola, biegnij był wielkim sukcesem Tykwera nie tylko w Niemczech. Film i jego twórcy otrzymali wszystkie możliwe niemieckie nagrody filmowe, także nagrodę krytyków i publiczności, był pokazywany w konkursie festiwalu filmowego w Wenecji i nagrodzony na festiwalu filmowym Sundance.
Biegnij Lola, biegnij była wyświetlana także podczas Przeglądu Filmów Toma Tykwera (2007).
Film prezentowany w ramach 5. Festiwalu Muzyki Filmowej.
ZWIASTUN: