kpb

Dojrzałe kino - Na północ od Kalabrii

Kino Pod Baranami zaprasza na cykl seansów pod nazwą „DOJRZAŁE KINO”. To pokazy premierowych filmów z bieżącego repertuaru adresowane do starszej widowni. Prezentowanym filmom towarzyszy krótkie wprowadzenie, a po seansie Kino Pod Baranami funduje widzom kawę, herbatę i ciasteczka, które są zaproszeniem do wspólnej rozmowy na temat obejrzanego filmu. Gospodarzem spotkań jest Pani Red. Maria Malatyńska.

Zapraszamy na owocne spotkania dojrzałych widzów z dojrzałymi, wartościowymi filmami, w środy o godz. 11.00.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Bilety dla seniorów: tylko 11 zł.


środa, 22 grudnia, godz. 11.00


NA PÓŁNOC OD KALABRII | NA PÓŁNOC OD KALABRII
reż. Marcin Sauter, Polska 2009, 67'

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia 2009
50. Krakowski Festiwal Filmowy, 2010
Letni Festiwal Filmowy, Zamość 2010: Najlepszy Film Dokumentalny
8. Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych, Rzeszów 2010: Najlepszy Studencki Dokument
10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Flahertiana", Perm, Rosja 2010: Wyróżnienie
DOK Leipzig 2010: międzynarodowa premiera, Nagroda Trade Union ver.di, Nagroda Jury Ekumenicznego

Na północ od Kalabrii
to „dokument bajkowy” o wymarzonym miejscu do życia, gdzie czas płynie powoli, ludzie dobrze się znają, akceptują swoje niedoskonałości, spotykają się, żeby porozmawiać i po prostu być razem. Marcinowi Sauterowi i jego ekipie udało się do filmu zaangażować całe miasteczko. Wystarczyło tylko dać mieszkańcom parę lekcji kuchni śródziemnomorskiej i sztuki carpe diem, by polska prowincja zaczęła przypominać malowniczą Kalabrię, a film - włoską komedię. 

Na północ od Kalabrii zyskał już duże uznanie za granicą. Międzynarodową premierę miał podczas tegorocznej edycji prestiżowego festiwalu DOK Leipzig, gdzie został uhonorowany Nagrodą Trade Union ver.di oraz Nagrodą Jury Ekumenicznego; na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Flahertiana” w Permie otrzymał Specjalne Wyróżnienie Jury. Film został wybrany do insertu do międzynarodowego magazynu o dokumencie - DOX MAGAZINE. 

Film Marcina Sautera został również dobrze przyjęty w Polsce - obraz został uhonorowany Nagrodą dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego podczas tegorocznej edycji Letniego Festiwalu Filmowego w Zamościu oraz otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Studenckiego Dokumentu na festiwalu Multimedia Happy End w Rzeszowie.

Reżyser o filmie: "... chcemy pokazać, jak niewiele trzeba, aby zwykłe miasteczko zamieniło się w najszczęśliwsze miejsce na ziemi. Każdy z nas szuka dla siebie najlepszego miejsca do życia. Miejsca, gdzie jest bezpiecznie i spokojnie, gdzie ludzie są przyjaźni i potrafią ze sobą rozmawiać. Realizując film chcemy razem z ekipą, aktorami i mieszkańcami miasta pokazać jak może wyglądać miejsce, gdzie ludzie się dogadują i zdolni są do wspólnego działania. Mieszkańcy naszego filmowego, idealnego miasta wspólnie przez miesiąc przygotowują wielki festyn, który będzie finałem filmu“.


Partnerzy:

 

archiwum