kpb

Baranki w pieluchach - Królestwo zwierzątRaz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

16 grudnia zapraszamy na mocny dramat o gangsterskim półświatku Melbourne, nagrodzony na festiwalach Sundance i Plus Camerimage.

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 16 grudnia 2010, godz. 11.00


KRÓLESTWO ZWIERZĄT | ANIMAL KINGDOM
reż. David Michôd, Australia 2009, 112’

Festiwal Filmowy Sundance 2009: Grand Prix
Plus Camerimage 2010: nagroda dla reżysera w Konkursie Debiutów Reżyserskich, nagroda dla operatora w Konkursie Debiutów Operatorskich 

Witajcie w półświatku Melbourne, gdzie rośnie napięcie pomiędzy niebezpiecznymi przestępcami i równie niebezpieczną policją. Na ulicach miasta rozgrywa się prawdziwy Dziki Zachód.

Sprawca napadu Pope Cody ukrywa się, uciekając przed grupą sprzedajnych detektywów, chcących go zabić. Jego wspólnik i najlepszy przyjaciel, Barry "Baz" Brown, chce skończyć z przestępstwami widząc, że dni dawnej gangsterki już minęły. Młodszy brat Pope'a, uzależniony od prędkości, wybuchowy Craig Cody, zarabia na handlu nielegalnymi substancjami - w branży, która dla współczesnego świata przestępczego jest żyłą złota. Tymczasem najmłodszy z braci Cody - Darren - naiwnie szuka drogi w świecie zbrodni. Jedynym świecie, jaki zna jego rodzina.

Właśnie do tego świata przybywa ich siostrzeniec, 17-letni Joshua „J” Cody. Po śmierci uzależnionej od heroiny matki, „J” wprowadza się do rodziny Cody, swojej diabolicznej babki Smurf i jej synów. „J” szybko zostaje uwikłany w konflikt między przestępczą rodziną a policją, która namawia go do współpracy. Chłopak zdaje sobie sprawę, że aby przeżyć, musi wybrać swoje miejsce w tym podstępnym i brutalnym królestwie zwierząt. 

Królestwo zwierząt powstawało dziewięć lat pod wpływem fascynacji reżysera Davida Michôda kolorowym kryminalnym pejzażem Melbourne. Jak tłumaczy reżyser: „Rzeczą, która zachęciła mnie do zrobienia filmu o tym świecie, była od zawsze chęć zrozumienia, jak ludzie żyją takim życiem - gdzie stawka jest tak wysoka, gdzie zrobienie błędu może oznaczać granicę pomiędzy życiem a śmiercią lub wolnością a zniewoleniem, gdzie cała klasa społeczna funkcjonuje stopień poniżej tego, co określamy jako moralne i prawe”.

Film Davida Michôda ma doborową obsadę, od australijskiej ikony filmu - Jacki Weaver i międzynarodowej gwiazdy - Guya Pearce’a po 17-letniego Jamesa Frecheville’a, który zadebiutował na ekranie w roli „J”.

Cykl polecają:
Kreatywka   Pieluszkarnia    Klub Kangura Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep NaturalnyBaby Shower Mali Turyści      
Bookmark and Share

archiwum