kpb

Baranki w pieluchach - Prosta historia o miłościRaz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

9 grudnia zapraszamy na wcale nie taką prostą historię o miłości opowiedzianą w komedii Arkadiusza Jakubika.

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 9 grudnia, godz. 11.00

PROSTA HISTORIA O MIŁOŚCI | PROSTA HISTORIA O MIŁOŚCI
reż. Arkadiusz Jakubik, Polska 2010, 80’

GRAND PRIX w Konkursie Kina Niezależnego na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

"Prosta historia o miłości". Słowa zawarte w tytule doskonale opisują o czym jest ten film: „miłość" - bo to film o miłości, „historia" - bo to film o opowiadaniu o miłości i „prosta" - bo to opowiadanie nie jest wcale takie proste. Siłą tego filmu jest z całą pewnością odważna, oryginalna, wielopłaszczyznowa forma narracji, którą posłużyłem się w moim debiucie"
- Arkadiusz Jakubik

Dwoje scenarzystów podczas podróży pociągiem na Hel wymyśla fabułę scenariusza filmowego: prostej historii o miłości.

Na początku bohaterowie ich historii przebywają w sali prób, z umowną scenografią plenerów i wnętrz, a w końcu przenoszą się do prawdziwego pociągu. Na naszych oczach tworzy się zawiła historia przypadkowego spotkania dwojga młodych ludzi: zagubionej kobiety /Marty - uznanej aktorki/ i pewnego siebie mężczyzny /Aleksa - debiutanta w filmie/.

Kiedy plan filmowy przenosi się do realnego pociągu, historia odwraca się o 180 stopni a postacie zyskują nową tożsamość. Z każdą sceną obserwujemy rodzącą się namiętność między Martą a Aleksem, ale nie wiemy czy „filmową", czy „realną". W tworzący się spontanicznie związek niespodziewanie zaczyna ingerować reżyser /Patryk - partner Marty/.

Bohaterowie na bieżąco kreują fabularny trójkąt i stawiają swoich bohaterów /również i siebie!/ w sytuacjach zdrady, kłamstw, rozstań i namiętności.

To film o miłości i o opowiadaniu o miłości.

Film jest reżyserskim debiutem aktora Arkadiusza Jakubika, znanego chociażby z ról w filmach Wojciecha Smarzowskiego. W Prostej historii o miłości występują m.in. Magdalena Popławska (Ekipa, Benek, Doskonałe popołudnie), Rafał Maćkowiak (33 sceny z życia, Senność) i Bartłomiej Topa (Dom zły, Hel).

Mamy tu inteligentny, wysublimowany żart, ale też tony jak najbardziej serio. Całość sprawia niezwykle sugestywne wrażenie i jest po prostu bardzo miłą niespodzianką (...). Doskonale to wszystko jest zagrane. To się naprawdę ogląda! Artur Cichmiński, Stopklatka.pl

Cykl polecają:
Kreatywka   Pieluszkarnia    Klub Kangura Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep NaturalnyBaby Shower Mali Turyści      
Bookmark and Share

archiwum