kpb

Książki do zdobycia!

W przyszły weekend, 3-5 marca, podczas specjalnej akcji promocyjnej, w Kinie Pod Baranami będzie można zdobyć książkę Annie Proulx - TAJEMNICA BROKEBACK MOUNTAIN, na podstawie której Ang Lee nakręcił swój oscarowy film.

Szczegóły wkrótce!

Książkę wyda 1 marca Dom Wydawniczy REBIS.

Opowiadanie Annie Proulx Tajemnica Brokeback Mountain, nagrodzone przez „National Magazine”, zdaniem krytyków i recenzentów należy do najoryginalniejszych we współczesnej literaturze. Jest to historia trudnego i niebezpiecznego romansu, który połączył dwóch wiejskich chłopaków miłością zdarzającą się tylko raz w życiu. Odważna próba podjęcia tematu związków homoseksualnych i homofobii.

Na jego podstawie Larry McMurtry i Diana Ossana napisali scenariusz do wybitnego i przełomowego w dziejach kinematografii filmu (osiem nominacji do Oscara). Obraz ten zdobył Złote Globy 2006 za najlepszy film, scenariusz, reżyserię i piosenkę oryginalną oraz Złotego Lwa dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

O tym, jak opowiadanie przenoszono na ekran, pisze sama Proulx w eseju zamieszczonym w tej książce.

Annie Proulx to jedna z najciekawszych współczesnych pisarek amerykańskich, zdobywczyni Nagrody Pulitzera i National Book Award. Autorka słynnych Kronik portowych, Pocztówek, Asa w rękawie, Akordeonowych zbrodni oraz Pieśni serca i innych opowiadań (wszystkie opublikowane przez REBIS).

Bookmark and Share

archiwum