kpb

Baranki w pieluchach - Samotny mężczyznaRaz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

27 maja zapraszamy na obsypanego nagrodami SAMOTNEGO MĘŻCZYZNĘ w reżyserii Toma Forda. 

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 27 maja, godz. 11.00


SAMOTNY MĘŻCZYZNA | A SINGLE MAN
reż. Tom Ford, USA 2009, 99'

Oscary 2010: nominacja - najlepsza rola męska dla Colina Firtha 
BAFTA 2010 dla Colina Firtha - najlepsza rola męska
Złote Globy 2010: nominacje - najlepsza rola męska, najlepsza rola kobieca - Julianne Moore, najlepsza muzyka - Abel Korzeniowski
MFF w Wenecji 2009: najlepsza rola męska

Debiut reżyserski słynnego kreatora mody, Toma Forda, który pracował m.in. dla firm Gucci i Yves Saint-Laurent. Film o wielkim uczuciu, które zostawia ślad na całe życie.

Angielski profesor gej George Falconer (Colin Firth) nie może pogodzić się ze śmiercią swojego partnera (Matthew Goode). Postanawia uczcić jego pamięć, spędzając dzień w Los Angeles w takim samym stylu, w jakim zrobiłby to zmarły ukochany.

Samotny mężczyzna to opowieść o przerwanej miłości, o samotności, która jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia i wreszcie - o wadze pozornie nieistotnych chwil. Film jest adaptacją prozy Christophera Isherwooda, autora m.in. Pożegnania z Berlinem, na podstawie którego powstał scenariusz słynnego Kabaretu. Nominowaną do Złotego Globu muzykę napisał polski kompozytor Abel Korzeniowski (Duże zwierzę). 

Znakomitą kreacją popisał się w filmie Colin Firth, aktor znany z takich filmów, jak Mamma Mia!, Dziennik Bridget Jones, To właśnie miłość, Dziewczyna z perłą. Rola George'a Falconera przyniosła mu m.in. nagrodę na festiwalu w Wenecji, BAFTA dla najlepszego aktora i nominację do Oscara. Partneruje mu zjawiskowa Julianne Moore (Godziny, Magnolia, Ludzkie dzieci).

Reżyser o filmie: Po raz pierwszy przeczytałem Samotnego mężczyznę Christophera Isherwooda na początku lat 80. Poruszyła mnie szczerość i prostota tej historii. Miałem wtedy niewiele ponad 20 lat. Przed trzema laty, podczas poszukiwań scenariusza do mojego debiutu filmowego zdałem sobie sprawę, że często rozmyślam o tej książce i jej bohaterze - George’u. Przeczytałem ją ponownie. Jako czterdziestoparolatek odebrałem ją zupełnie inaczej. To głęboko metafizyczna opowieść o jednym dniu z życia człowieka, który nie wierzy, że cokolwiek go jeszcze w życiu czeka.


Baranki w Pieluchach na Facebooku:
Cykl polecają:
Kreatywka   Pieluszkarnia Klub KanguraMłyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep Naturalny Baby ShowerMali Turyści  
Bookmark and Share

archiwum