kpb

Baranki w pieluchach - Dom zły

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

14 stycznia zapraszamy na pokaz DOMU ZŁEGO, jednego z najgłośniejszych polskich filmów ubiegłego roku w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

Wśród zakupionych biletów na pokazy Baranków, raz w miesiącu odbywać się będzie losowanie nagród ufundowanych przez Pieluszkarnię lub Sklepik Naturalny.

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 14 stycznia, wyjątkowo wcześniej niż zwykle! - o godz. 10.00!


DOM ZŁY | DOM ZŁY
reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2009, 106'

34. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2009:
nagrody za reżyserię, scenariusz i montaż

17. Festiwal Plus Camerimage
: Srebrna Żaba

Trzymający w napięciu, doskonale skonstruowany thriller twórcy kultowego Wesela!

Wydarzenia okryte mroczną tajemnicą, wciągająca fabuła trzymająca do końca w niebywałym napięciu, brawurowy popis aktorski i zakończenie, jakiego nie było w kinie od czasu Wściekłych psów i Podejrzanych. Tajemnica, zagadka, śledztwo.

Dom zły został okrzyknięty polskim Fargo, a reżyser filmu porównywany jest z Quentinem Tarantino.

W rolach głównych występują: Arkadiusz Jakubik (Wesele), Marian Dziędziel (Zero), Bartłomiej Topa (Boisko bezdomnych), Kinga Preis (Cztery noce z Anną), Katarzyna Cynke (Trzeci oficer), Sławomir Orzechowski (Kiler), Eryk Lubos (Moja krew), Robert Więckiewicz (Lejdis). Film wyreżyserował Wojtek Smarzowski. Autorem scenariusza jest Łukasz Kośmicki i Wojtek Smarzowski, zdjęcia zrealizował Krzysztof Ptak, autorem muzyki jest Mikołaj Trzaska.

1978 rok. Pewnej deszczowej nocy Edward Środoń (Arkadiusz Jakubik) pojawia się przypadkowo w domu małżeństwa Dziabasów (Kinga Preis i Marian Dziędziel). Początkowa nieufność gospodarzy ustępuje miejsca tradycyjnej polskiej gościnności. Przybysz nie przypuszcza nawet, jak bardzo to spotkanie odmieni jego życie.

Po kilku latach, w tym samym domu ekipa śledcza rozpoczyna dochodzenie. W progu ponownie staje Edward Środoń. Tym razem jego wizyta nie jest przypadkowa - ma pomóc w rekonstrukcji tajemniczych zdarzeń sprzed czterech lat.

Prowadzący śledztwo porucznik Mróz (Bartłomiej Topa) odkrywa, że rozwiązanie zagadki może być niebezpieczne nie tylko dla podejrzanego. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. Porucznik zostanie wciągnięty w niebezpieczną grę, której stawką jest odkrycie przerażającej prawdy, na ujawnieniu której nie wszystkim jednak zależy.

Prawda? Nie ma takiej…

Rewelacyjny. Gazeta Wyborcza

Polskie Fargo (...) Napięcie i emocje powoli rosną, by w końcu eksplodować i pozostawić widza oniemiałym. Smarzowski perfekcyjnie panuje nad tempem swojej historii, zmusza widza do wysiłku intelektualnego, podsyca jego ciekawość i chęć kombinowania, dociekania prawdy ‘na własną rękę’. (...) Mocne, krwiste (dosłownie i w przenośni) kino, które wciśnie niejednego widza w fotel. Onet.pl

Nie ma tu żadnych tanich sztuczek, nieudolnie zapożyczonych z zachodu chwytów. Nowoczesne to kino, jakby nie z Polski, nowocześnie napisane i prowadzone. Trochę w stylu Tarantino. Tak, tak, to nie przesada. W Domie złym jest ta same siła witalna, ta sama radość z opowiadania, porozbijanych, zapętlonych historii, co u autora Wściekłych psów. Stopklatka.pl

Niesamowita historia plus genialne zdjęcia Krzysztofa Ptaka i muzyka Mikołaja Trzaski. Dziennik

Film jest świetny. I mocny, bo niczym pięścią wali widza między oczy. Newsweek


Cykl polecają
:

Kreatywka   Pieluszkarnia Klub KanguraMłyn Fitness  MiastoDzieci.pl Sklep Naturalny Baby ShowerMali Turyści  
Bookmark and Share

archiwum