kpb

Baranki Dzieciom - Czarodziejski kogucikBARANKI DZIECIOM to cykl przygotowany specjalnie dla naszych najmłodszych Widzów!

Zapraszamy na pokazy w każdą niedzielę!

Filmy w polskiej wersji językowej.

Po seansach zawsze odbywają się zajęcia plastyczne dla dzieci, mające na celu kształtowanie kreatywności naszych najmłodszych widzów.

Zapraszamy także do zwiedzenia kabiny operatorskiej!

Bilety: 10 zł
Dzieci poniżej 5 lat - gratis


niedziela, 8 listopada, godz. 10.00

CZARODZIEJSKI KOGUCIK | RAMASAGUL
reż. Ion Popescu-Gopo, Rumunia 1984, 83’

Był raz dziad i baba. Baba miała kurkę, a dziad tylko złotego kogucika na dachu domu. Pewnego razu kurka zniosła jajko, z którego wykluł się kogucik, który okazał się czarodziejski - potrafił mówić, a nawet tańczyć i śpiewać, a przy tym miał ogromny apetyt. Tymczasem do dziada przychodzi Dobra Wróżka i daje mu woreczek z dwoma pieniążkami. Jednak, aby dziad mógł woreczek zatrzymać, musi go schować na siedem dni, tak dobrze i głęboko, żeby Dobra Wróżka go nie znalazła. Pomaga mu w tym jego mądra zona i Czarodziejski Kogucik.

Film powstał z inspiracji najpopularniejszą rumuńską bajką pt. Woreczek z dwoma pieniążkami (Punguţa Cu doi bani), a także innymi rdzennymi opowieściami z tego kraju. Autorem Czarodziejskiego kogucika jest Ion Popescu-Gopo, znakomity rumuński reżyser, animator i ilustrator, m.in. laureat canneńskiej Złotej Palmy.

Szczegółowy plan projekcji cyklu Baranki Dzieciom!


Patroni medialni cyklu:


www.czasdzieci.pl     MiastoDzieci.pl
Bookmark and Share

archiwum