kpb

Unsound Festival 2009

od 24 do 25 października 
7. EDYCJA UNSOUND FESTIVAL 2009
 

7. edycja Unsound Festival w Krakowie odbędzie się w dniach 19 - 25 października. W trakcie tego tygodnia najbardziej wymagający fani muzycznych doświadczeń będą mogli wziąć udział w koncertach wyjątkowych artystów wielu gatunków muzycznych. Imprezy klubowe i koncerty odbędą się w jednych z najciekawszych miejsc Krakowa, co dodatkowo spotęguje wrażenia muzyczne.

Z okazji Unsound Festival w Kinie Pod Baranami odbędą się dwie projekcje dokumentu UNTIL THE LIGHT TAKES US o norweskiej scenie black metalowej.

Po seansie sobotnim zapraszamy na spotkanie z twórcami! 


sobota, 24 października, godz. 14.30
niedziela, 25 października, godz. 14.00
 

UNTIL THE LIGHT TAKES US
reż. Aaron Aites, Audrey Ewell, USA 2008, 93'

Dokument prezentujący norweską scenę black metalową.

W 1991 roku, wkrótce po uformowaniu się undergroundowego kręgu muzyków metalowych, doszło do podpaleń norweskich kościołów. Podczas gdy dziennikarze i policja poszukiwali odpowiedzi, coraz więcej kościołów stawało w ogniu. Tropy prowadziły do Varga Vikernesa, jednego z liderów sceny black metalowej. Po zatrzymaniu Vikernesa przez policję, media obiegły fabrykowane historie o rzekomych satanistycznych rytuałach, porwaniach i składaniu ofiar przez muzyków. Wielu młodych ludzi zainspirowało się fikcyjnymi relacjami.

Dokument Until the Light Takes Us odsłania prawdziwą historię norweskiej sceny black metalowej i pokazuje, jak młodzi ludzie, którzy chcieli zmienić świat za pomocą muzyki, sztuki i przemocy, stracili kontrolę nad tym, co powołali do życia.        

Dwójka amerykańskich reżyserów - Audrey Ewell i Aaron Aites - będą po sobotniej projekcji prowadzili dyskusję na temat filmu z krytykiem Andy'm Battaglią z The Onion.

Oficjalna strona filmu: http://www.blackmetalmovie.com


BILETY: 10 zł

Szczegóły dotyczące festiwalu na stronie: http://unsound.pl/pl

Bookmark and Share

archiwum