kpb

Baranki w pieluchach - Gigante

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

22 października zapraszamy na GIGANTE, film nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym festiwalu w Berlinie!

Wśród zakupionych biletów na pokazy Baranków, raz w miesiącu odbywać się będzie losowanie nagród ufundowanych przez Pieluszkarnię lub Sklepik Naturalny.

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 22 października, godz. 11.00

GIGANTE
| GIGANTE
reż. Adrián Biniez, Urugwaj/Argentyna 2009, 84' 

MFF w Berlinie 2009:
Srebrny Niedźwiedź - Grand Prix Jury
Nagroda za najlepszy debiut reżyserski, Nagroda im. Alfreda Bauera (za innowacyjność)

Gigante to refleksyjna komedia kontynuująca najlepsze tradycje kina urugwajskiego (Whisky). Opowiada o przezwyciężeniu samotności. To historia człowieka, który po latach zapadania się w osobny, pozbawiony kontaktów międzyludzkich świat, dzięki uczuciu powraca do normalnego życia.

Berlińskie jury (w składzie m.in. Tidla Swinton, Isabel Coixei, Wayne Wang) przyznało filmowi aż trzy nagrody w konkursie głównym, co jest precedensem w historii festiwalu.

Jara - duży facet o łagodnym usposobieniu, pracuje jako ochroniarz w supermarkecie w Montevideo. Jego uwagę przykuwa młoda sprzątaczka Julia którą Jara zauważa podczas nocnego dyżuru na monitorach nadzorujących obiekt. Zainteresowanie i fascynacja Julią powoli zaczyna przekształcać się w obsesję...

Reżyser o filmie: Najbardziej interesowało mnie w tym filmie, jak przebiega granica między zakochaniem a obsesją. Gigante obala schemat klasycznej komedii romantycznej. To nie jest film o początkach związku, ale o tym co go poprzedza. O tym, co przeżywa każdy zakochany człowiek, kiedy musi uporać się ze swoimi uczuciami i najgłębszymi obawami.

Lakoniczna, miejscami melancholijna, a przy tym optymistyczna opowieść o poszukiwaniu miłości. Tygodnik Powszechny

Fascynujący film o wielkich uczuciach małych ludzi. Der Spiegel

Cudowna, wzruszająca, lakoniczna i milcząca historia miłosna. Tiempos de Cine


Cykl polecają:

Kreatywka   Pieluszkarnia Klub Kangura Młyn Fitness  Sklep Naturalny Baby Shower   Mali Turyści   

Bookmark and Share

archiwum