kpb

Baranki w pieluchach - Spotkanie w Palermo

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

27 sierpnia zapraszamy na SPOTKANIE W PALERMO, najnowszy film twórcy Lisbon StoryNie wracaj w te strony i Buena Vista Social Club.

Wśród zakupionych biletów na pokazy Baranków, raz w miesiącu odbywać się będzie losowanie nagród ufundowanych przez Pieluszkarnię lub Sklepik Naturalny.

BILETY: tylko 10 zł!czwartek, 27 sierpnia, godz. 11.00


SPOTKANIE W PALERMO | PALERMO SHOOTING
reż. Wim Wenders, Niemcy/Włochy 2008, 108' 

Najnowszy film Wima Wendersa, twórcy Buena Vista Social Club i Lisbon Story.

Romantyczny thriller o życiu, śmierci i miłości, która jest ostatecznym ratunkiem.

Wraz z bohaterem przemierzamy ulice Palermo w rytm fantastycznej muzyki: Beirut, Nicka Cave’a, Portishead, Lou Reeda, Calexico.

Po dwunastu latach kręcenia filmów w USA Wim Wenders wraca do domu i ojczystego kontynentu filmem Spotkanie w Palermo. To najbardziej osobisty film Wima Wendersa od wielu lat: intymny, zaskakujący i porywający.   

Finn (Campino) robi zdjęcia dla największych domów mody, współpracuje z najpiękniejszymi modelkami. W jego życiu nie brakuje intensywnych wrażeń, luksusu i sławy, powoli jednak zaczyna tęsknić za czymś innym. Sesja fotograficzna ze spodziewającą się dziecka Millą Jovovich zaprowadzi Finna do Palermo. Jednak zamiast odpoczynku spotka tu tajemniczego mężczyznę (Dennis Hopper), którego widział już w snach oraz młodą fascynującą kobietę (Giovana Mezzogiorno). Oboje sprawią, że podróż po obcym mieście stanie się podróżą w głąb siebie, która zmieni życie Finna.

W rolę fotografa Finna wcielił się Campino, wokalista Die Toten Hosen. Ponadto występują Giovanna Mezzogiorno (Okna, Miłość w czasach zarazy) i Dennis Hopper (Elegia, Blue Velvet).

Film jest także hołdem złożonym muzyce, ze specjalnym udziałem Lou Reeda i piosenkami, z których część powstała specjalnie do filmu. Na ścieżce dźwiękowej usłyszymy m.in. Nicka Cave’a (z zespołem Grinderman), Portishead, Iron&Wine, Calexico, Jasona Colletta, Beth Gibbons, Beirut, Bonniego „Prince’a” Billy’ego, Thoma, Get Well Soon i zespół Monta. Oryginalną muzykę napisał Irmin Schmidt, lider legendarnej niemieckiej grupy Can, która wywarła ogromny wpływ na współczesną scenę muzyczną.


Cykl polecają:

Kreatywka   Pieluszkarnia Klub Kangura Młyn Fitness  Sklep Naturalny Baby Shower   Mali Turyści   
Bookmark and Share

archiwum