kpb

Służąca - od 14 sierpnia Pod Baranami!

Już od piątku, 14 sierpnia, zapraszamy do Kina Pod Baranami na pokazy SŁUŻĄCEJ, jednej z największych filmowych rewelacji roku!

Przewrotna, przełamująca stereotypy historia wiernej służącej została już doceniona na festiwalach Sundance i Off Camera, gdzie film nagrodzono Grand Prix! 


SŁUŻĄCA | LA NANA
reż. Sebastian Silva, Chile 2009, 98'

Festiwal Filmowy Sundance 2009 - Nagroda główna
PLUS OFF CAMERA '09 - Nagroda główna

10. Festiwal Filmów Latynoamerykańskich - Nagroda Publiczności i Nagroda Krytyki 
Festiwal Filmowy w Kartaginie 2009 - Nagroda Krytyki dla najlepszego filmu


Drugi fabularny film chilijskiego reżysera Sebastiána Silvy stał sie prawdziwą sensacją festiwalu filmowego w Sundance. Został wyróżniony główną nagrodą w konkursie fabularnym. Chilijski reżyser Sebastián Silva zrobił wciągający i przewrotny film, który z dużą dawką humoru opowiada o samotności, złości i zazdrości.

Po dwudziestu trzech latach pracy Raquel czuje się członkiem rodziny Valdesów. Do momentu, kiedy najstarsza córka jej pracodawców zauważa, że zgorzknienie i zgryźliwość służącej to wynik przepracowania. Valdesowie decydują się więc zatrudnić dodatkową pomoc, co momentalnie wzbudza zazdrość Raqueli. Pokojówka, uciekając się do dziecinnych, złośliwych metod, rozpoczyna grę z każdą nowo zatrudnioną osobą. Grę będącą sabotażem, ale i desperacką próbą utrzymania swej dotychczasowej pozycji. 


FRAGMENT FILMU:

 
Bookmark and Share

archiwum