kpb

Kinobranie w ogrodzie Muzeum Manggha: Wielkie piękno

Kinobranie w ogrodzie Muzeum Manggha
WIELKIE PIĘKNO (reż. Paolo Sorrentino)
wtorek, 25 czerwca 2024, godz. 21.30 [SEANS WYPRZEDANY]
środa, 26 czerwca 2024, godz. 21.30 [DODATKOWY TERMIN]
Ogród Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14459_3.jpg

 
28 czerwca startuje 18. edycja wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. We wtorek i środę, 25-26 czerwca zapraszamy do ogrodu przy Muzeum Manggha, na projekcję kultowego Wielkiego piękna - pulsującego energią i rozgrzanego południowym słońcem filmu Paolo Sorrentino. Bilety na seans w cenie 19 zł.


Wielkie piękno to film kultowy: choć wraca do naszego kina co roku, wśród widzów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wspólny spacer po tajemniczych uliczkach Wiecznego Miasta w towarzystwie Jepa Gambardelli (znakomity Toni Servillo) jest gwarantem zachwytów, wzruszeń, refleksji i szalonej zabawy. Wielkie piękno to film do którego chętnie się wraca, przede wszystkim ze względu na jego niezwykłą atmosferę, zderzającą nieposkromione carpe diem z pełnym melancholii egzystencjalizmem.

 

Pokazy odbędą się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Do dyspozycji widzów będzie stanowisko muzealnej kawiarni Café Manggha. W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony do sali widowiskowej lub na inny termin.


HARMONOGRAM POKAZÓW:
wtorek, 25 czerwca, godz. 21.30 [SEANS WYPRZEDANY]
Ogród Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha


środa, 26 czerwca, godz. 21.30
Ogród Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MangghaBILETY: 19 zł
Bilety w sprzedaży w kasach Kina i online
Miejsca nienumerowane.


O FILMIE:

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 135’


 
Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

 

Porywająca uczta wizualna, przywołująca twórczość Federico Felliniego. Film twórcy Młodości, Wszystkich odlotów Cheyenne'a i Boskiego. Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.

 

ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


 

Bookmark and Share

archiwum