kpb

Sztuka na ekranie: Tycjan: Imperium barw

SZTUKA NA EKRANIE
TYCJAN: IMPERIUM BARW

(reż. Laura Chiossone, Giulio Boato)
niedzielne spotkania
z arcydziełami światowego malarstwa i rzeźby
niedziela, 30 czerwca 2024
Kino Pod Baranami & Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14457_0.jpg

Film Tycjan: Imperium barw poświęcony postaci genialnego włoskiego malarza będzie można zobaczyć w niedzielę, 30 czerwca, o godzinie 13.00 w Kinie Pod Baranami oraz 13.15 w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

SZTUKA NA EKRANIE to filmowe spotkania z arcydziełami światowego malarstwa i rzeźby. Wyjątkowe filmy dokumentalne można u nas oglądać w majowe i czerwcowe niedziele. W programie są filmy o wybitnych artystach tworzących w różnych epokach oraz podróże po wielkich galeriach sztuki.

W ostatnią niedzielę czerwca, będzie można zobaczyć dokument Tycjan: Imperium barw (reż. Laura Chiossone, Giulio Boato), w którym najwięksi światowi eksperci, krytycy i badacze opowiadają o życiu włoskiego artysty, jego stylu, temperamencie i ambicjach.

Tłem dla rozważań o artyście jest Wenecja, kulturowy tygiel, miasto nierozerwalnie związane z włoskim malarzem, z którego czerpał on inspiracje. Artysta, który zmarł w 1576 roku, nieprzerwanie wywiera wpływ na innych twórców. Sztuka Tycjana wciąż prowadzi dialog ze współczesnymi, o czym w filmie opowiada Jeff Koons, od lat zafascynowany jego stylem i warsztatem.

Film Tycjan: Imperium barw to jeszcze nie koniec SZTUKI NA EKRANIE! Ten cieszący się dużym zainteresowaniem cykl powróci na nasze ekrany już 7 lipca.

Pierwszym tytułem wakacyjnej odsłony cyklu będzie dokument Frida: Viva la vida (reż. Giovanni Troilo). To fascynujący portret Fridy Kahlo - kobiety zmagającej się z bólem i miłosnymi zawodami, ale też artystki, wyzwolonej z wszelkich fizycznych ograniczeń.

Bilety z seansów z cyklu upoważniają do zniżki w dwóch kawiarniach w Pałacu pod Baranami: Dzikie Wino Wine Bar oraz Piwnica pod Baranami.

PROGRAM:
niedziela, 30 czerwca, g. 13.00
Sala Czerwona

niedziela, 30 czerwca, g. 13.15
Małopolski Ogród Sztuki

BILETY:
28 zł
(normalny) 
24 zł (ulgowy) 
20 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:
TYCJAN: IMPERIUM BARW | TIZIANO. L'IMPERO DEL COLORE
(Laura Chiossone, Giulio Boato) IT 2022, 90’


Filmowa podróż przez życie i twórczość mistrza malarstwa, który zdołał uchwycić na swoich niepowtarzalnych obrazach duszę Wenecji i jej mieszkańców.

Obdarzony niezwykłym talentem oraz smykałką do interesów, Tycjan szybko stał się najbardziej pożądanym nazwiskiem na dworach całej Europy, przyćmiewając innych twórców tamtych czasów. Jego dzieła wyznaczyły kierunek, w jakim podążyła cała epoka i do dziś inspirują rzesze artystów. Genialny portrecista, mistrzowsko interpretował zarówno motywy religijne, jak i mitologiczne. Twierdził, że “sztuka jest potężniejsza od natury”. W zgodzie z tym hasłem żył i tworzył.

ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum