kpb

Sztuka na ekranie: Botticelli, Florencja i Medyceusze

SZTUKA NA EKRANIE
BOTICELLI, FLORENCJA I MEDYCEUSZE

(reż. Marco Pianigiani)
niedzielne spotkania
z arcydziełami światowego malarstwa i rzeźby
niedziela, 23 czerwca 2024, godz. 13.15 [DODATKOWA SALA]
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14441_2.jpg

Filmowa podróż przez twórczość renesansowego mistrza Sandro Botticellego, która zachowana jest w wyjątkowym, żywym muzeum – Florencji. Dokument Botticelli, Florencja i Medyceusze będzie można zobaczyć u nas w cyklu SZTUKA NA EKRANIE w niedzielę, 23 czerwca.

SZTUKA NA EKRANIE to filmowe spotkania z arcydziełami światowego malarstwa i rzeźby. Wyjątkowe filmy dokumentalne można u nas oglądać w majowe i czerwcowe niedziele. W programie są filmy o wybitnych artystach tworzących w różnych epokach oraz podróże po wielkich galeriach sztuki.

Kolejny film w programie to dokument Botticelli, Florencja i Medyceusze (reż. Marco Pianigiani) wyświetlany w niedzielę, 23 czerwca, o godzinie 13.00.

Renesansowa Florencja Wawrzyńca Wspaniałego z rodu Medyceuszy była potężnym ośrodkiem sztuki i kultury, który umocnił się za sprawą intryg i brutalnej przemocy.  Malarz Sandro Botticelli, jak żaden inny artysta, zdołał zawrzeć blaski i cienie swojej epoki w dziełach, które do dziś budzą zachwyt i inspirują. To twórca piękna idealnego, co wyraził w takich arcydziełach jak Alegoria Wiosny czy Narodziny Wenus.

Dokument Botticelli, Florencja i Medyceusze zaprasza do zanurzenia się w niepowtarzalnym świecie artysty, którego sztuka na nowo odkryła kanony piękna i pokonała barierę czasu, by inspirować współczesnych odbiorców.

Do końca czerwca, w cyklu SZTUKA NA EKRANIE, wyświetlimy łącznie sześć filmów dokumentalnych o sztuce. Bilety z seansów upoważniają do zniżki w dwóch kawiarniach w Pałacu pod Baranami: Dzikie Wino Wine Bar oraz Piwnica pod Baranami.

PROGRAM:
niedziela, 23 czerwca, g. 13.15 [DODATKOWA SALA]
BOTTICELLI, FLORENCJA I MEDYCEUSZE | BOTTICELLI, FLORENCE AND THE MEDICI
(Marco Pianigiani) IT  2021, 94’


KOLEJNE POKAZY:
niedziela, 30 czerwca, g. 13.00
TYCJAN: IMPERIUM BARW | TIZIANO. L'IMPERO DEL COLORE
(Laura Chiossone, Giulio Boato) IT 2022, 90’


BILETY:
28 zł
(normalny) 
24 zł (ulgowy) 
20 zł (klubowy/senior)
Z biletami z seansów - zniżka w Dzikie Wino Wine Bar oraz w Piwnicy pod Baranami.


O FILMIE:
BOTTICELLI, FLORENCJA I MEDYCEUSZE | BOTTICELLI, FLORENCE AND THE MEDICI
(Marco Pianigiani) IT  2021, 94’


Od Terry’ego Gilliama po Andy’ego Warhola. Od Davida LaChapelle’a po Jeffa Koonsa i Lady Gagę. Malarze, projektanci mody i fotografowie inspirują się ponadczasowymi arcydziełami Sandro Botticellego, na nowo je interpretując i przekształcając. Pamięć o słynnym malarzu nie zawsze była jednak tak żywa. W ciągu 300 lat po swojej śmierci, florencki artysta został niemal zapomniany, a odkryto go ponownie dopiero w XIX wieku.  

Film Botticelli, Florencja i Medyceusze przedstawia życie i twórczość tego niezwykłego malarza. Nastrojowe rekonstrukcje, urzekające florenckie widoki, renesansowe arcydzieła, które wpłynęły na sztukę współczesną oraz wypowiedzi znakomitych ekspertów – dokument Botticelli, Florencja i Medyceusze to gwarancja niezapomnianych filmowych i artystycznych doznań.


PATRON MEDIALNY:


Sztuka na ekranie:
Bookmark and Share

archiwum