kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Furiosa: Saga Mad Max

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #339
FURIOSA: SAGA MAD MAX (reż. George Miller)
pokaz z dyskusją
czwartek, 6 czerwca 2024, godz. 22.30
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14402_0.jpg

Kino drogi, sugestywny obraz postapokaliptycznego świata, archetypiczna walka z arcywrogiem, historia o dorastaniu - to wszystko pomieścił film Furiosa: Saga Mad Max w reżyserii George'a Millera, który pokażemy w czwartek, 6 czerwca w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 18 zł.

Furiosa: Saga Mad Max to oszałamiający rozmachem i techniczną maestrią film opowiadający o młodości Furiosy - bohaterki wyróżnionego sześcioma Oscarami przeboju Mad Max: Na drodze gniewu z 2015 roku. W głównej roli wystąpiła Anya Taylor-Joy (Gambit królowej, Menu), a na ekranie towarzyszy jej Chris Hemsworth, znany choćby z postaci Thora w filmach Marvela. 

W filmie Furiosa: Saga Mad Max wystąpiło ponad 200 kaskaderów, zdjęcia trwały 240 dni i użyto 32 kamer obsługiwanych przed 35 pełnoetatowych operatorów. Specjalny pokaz na festiwalu w Cannes zakończył się długimi owacjami na stojąco.

Gospodarzem spotkania będzie Mateusz Wróblewski, który jest na 3 roku kierunku Studia bliskowschodnie na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

BILETY dla studentów: 18 zł

O FILMIE:
FURIOSA: SAGA MAD MAX | FURIOSA: A MAD MAX SAGA
(George Miller) AU 2024, 143'MFF w Cannes 2024: Światowa premiera

Kiedy świat upada, młoda Furiosa (Anya Taylor-Joy) zostaje uprowadzona z Zielonego Miejsca Wielu Matek. Wpada w ręce potężnej Hordy Bikerów, której przewodzi watażka Dementus (Chris Hemsworth). Po przebyciu Pustkowi porywacze docierają do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. Dwóch tyranów zaczyna walkę o władzę, Furiosa zaś musi przetrwać wiele prób, jednocześnie gromadząc środki, z którymi spróbuje powrócić do domu.


ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum