kpb

Pidżama Party - Nocny maraton filmowy dla młodych: W krainie Ghibli: 3x Miyazaki

PIDŻAMA PARTY - NOCNY MARATON FILMOWY DLA MŁODYCH
W krainie Ghibli: 3x Miyazaki
piątek, 21 czerwca 2024, godz. 22.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14401_2.jpg

Zapraszamy licealistów na filmowe zakończenie roku w japońskim stylu! Nocny maraton dla młodych W krainie Ghibli: 3x Miyazaki to pokaz trzech animacji z kultowego studia. W programie: Księżniczka Mononoke, Spirited Away: W krainie bogów i Ruchomy zamek Hauru. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 21 czerwca, o godzinie 22.00.

Zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wspólnego świętowania ostatniego dnia roku szkolnego. Maraton filmowy W krainie Ghibli: 3x Miyazaki to całonocne wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o młodych widzach, które rozpocznie się w piątek, 21 czerwca, o godzinie 22.00. Maraton odbędzie się w formule Pidżama Party - można przyjść w wygodnych ubraniach (a nawet w piżamach!) i przynieść własne koce, poduszki czy śpiwory!

Podczas maratonu będzie można zobaczyć trzy filmy anime autorstwa Hayao Miyazakiego - japońskiego twórcy filmów animowanych, założyciela legendarnego studia Ghibli, laureata dwóch Oscarów i prawdziwej ikony kina.

Maraton otworzy zapierająca dech w piersiach animacja Księżniczka Mononoke. To proekologiczna opowieść o świecie leśnych stworzeń, demonów i magii, w której reżyser zadaje pytania o relację człowieka z przyrodą, wpisaną w naturę przemoc czy o granice podziałów na dobro i zło.

Nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego i Złotym Niedźwiedziem festiwalu w Berlinie film Spirited Away: W krainie bogów to podróż wykraczająca poza granice wyobraźni. W tej kultowej animacji duchy i fantastyczne istoty przeplatają się z szintoistyczną tradycją oraz refleksją na temat przemian zachodzących w japońskim społeczeństwie.

Maraton zwieńczy Ruchomy zamek Hauru - jeden z najpopularniejszych filmów Miyazakiego. To niezwykła adaptacja powieści Diany Wynne Jones o tym samym tytule, która przekonuje, że prawdziwe piękno tkwi w ludzkim wnętrzu, a magia jest wszędzie wokół nas.

Przez całą noc otwarta będzie kawiarenka na II piętrze.

Filmy zostaną wyświetlone w oryginalnej, japońskiej wersji językowej z polskimi napisami. Wydarzenie przeznaczone jest dla widzów w wieku 14-18 lat.


Partner pokazu, AsiaDeli - delikatesy azjatyckie, zapewni drobne japońskie upominki do zdobycia w trakcie maratonu. Będzie można również wejść w posiadanie egzemplarza majowego - japońskiego - wydania Miesięcznika ZNAK.


W KRAINIE GHIBLI: 3x Miyazaki
nocny maraton filmowy dla młodych

PROGRAM:
piątek, 21 czerwca 2024
start o godz. 22.00

KSIĘŻNICZKA MONONOKE | MONONOKE-HIME
(Hayao Miyazaki) JP 1997, 133'

przerwa: 15’

SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW | SEN TO CHIHIRO NO KAMIKAKUSHI
(Hayao Miyazaki) JP 2001, 124’

przerwa: 15’

RUCHOMY ZAMEK HAURU | HAURU NO UGOKU SHIRO
(Hayao Miyazaki) JP 2004, 119'

Koniec wydarzenia ok. godz. 5.00

BILETY: 50 zł (3 filmy)

O FILMACH:
KSIĘŻNICZKA MONONOKE | MONONOKE-HIME
(Hayao Miyazaki) JP 1997, 133'Japońska Akademia Filmowa 1998: Najlepszy film
Annie 2000 - nominacja: Najlepsza reżyseria animowanej produkcji kinowej
Saturn 2001: Najlepsze wydanie filmu na kasecie wideo


Dawno temu, gdy przyroda była jeszcze nieujarzmiona, a ziemię zamieszkiwały bóstwa pod postacią zwierząt, młody wojownik Ashitaka zostaje dotknięty śmiertelną klątwą przez demonicznego dzika. W nadziei na odnalezienie lekarstwa mężczyzna wyrusza w daleką podróż do tajemniczej, leśnej krainy. Wkrótce zostaje wciągnięty w sam środek konfliktu między stojącą na czele Żelaznego Miasta, ambitną panią Eboshi, a waleczną księżniczką Mononoke, dziewczyną wychowaną przez wilki, która nie cofnie się przed niczym, aby powstrzymać ludzi przed zniszczeniem lasu.


RUCHOMY ZAMEK HAURU | HAURU NO UGOKU SHIRO
(Hayao Miyazaki) JP 2004, 119'MFF w Wenecji 2004: Złota Osella
MFF w Wenecji 2004 - nominacja: Złoty Lew (Hayao Miyazaki)
Oscary 2006 - nominacja: Najlepszy długometrażowy film animowany (Hayao Miyazaki)

Jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który pokazuje świat pełen kontrastów, magii i streampunkowej technologii.

Nieśmiała Sophie pracuje w sklepie z kapeluszami, należącym niegdyś do jej ojca. Pewnego dnia dziewczyna spotyka tajemniczego mężczyznę, który ratuje ją z opresji, używając swoich czarodziejskich mocy. Zazdrosna o względy młodzieńca wiedźma rzuca na Sophie straszliwą klątwę i przemienia ją w 90-letnią staruszkę. Szukając sposobu na zdjęcie uroku, dziewczyna trafia do ruchomego zamku, należącego do czarodzieja Hauru.


SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW | SEN TO CHIHIRO NO KAMIKAKUSHI
(Hayao Miyazaki) JP 2001, 124’MFF w Berlinie 2022: Złoty Niedźwiedź
Oscary 2003: Najlepszy film animowany
Saturny 2003: Najlepszy film animowany
Critic’s Choice 2003: Najlepszy film animowany
Annie 2003: Najlepszy pełnometrażowy film animowany, Annie - Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka Joe Hisaishi, Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji kinowej Hayao Miyazaki, Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz Hayao Miyazaki
BAFTA 2004: Najlepszy film nieanglojęzyczny - nominacja


W trakcie przeprowadzki do nowego domu dziesięcioletnia Chihiro wraz z rodzicami przypadkowo trafia do tajemniczego, opuszczonego miasteczka. Ku swojemu przerażeniu dziewczynka odkrywa, że to kraina zamieszkana przez bóstwa i duchy, a jej rodzice zostali przemienieni... w świnie! To kara za spożycie pokarmu przeznaczonego dla bogów. Aby ocalić rodziców, Chihiro będzie musiała rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby. Czy dziewczynce uda się zdjąć klątwę i wrócić do świata ludzi?


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum