kpb

Kolacja pożegnalna - pokazy w KPB!

KOLACJA POŻEGNALNA (reż. Lukas Nathrath)
pokazy w KPB!
piątek-niedziela, 24-26 maja 2024


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14398_0.jpg

Zabawna opowieść o przyjęciu z piekła rodem oraz postpandemiczny portret młodych ludzi z obsesją na punkcie własnego sukcesu. Nagrodzony na festiwalach w Locarno i Valladolid debiutancki film Lukasa Nathratha Kolacja pożegnalna będzie można zobaczyć u nas w weekend 24-26 maja.

Co może pójść nie tak w trakcie kolacji w gronie przyjaciół? Kolacja pożegnalna to nakręcona w zaledwie siedem dni czarna komedia rozgrywająca się we współczesnych Niemczech.  

Głównymi bohaterami filmu są Lisa i Clemens, który po pandemii decydują się zacząć nowy rozdział w życiu. Pomóc w tym ma przeprowadzka z sennego Hanoweru do tętniącego życiem Berlina. Zanim jednak do tego dojdzie, para postanawia zorganizować pożegnalną kolację. Kiedy kolejni przyjaciele odwołują w ostatniej chwili wizytę, a w ich miejsce na imprezę trafiają nieproszeni goście, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli.

Kolacja pożegnalna to chwalony przez krytyków debiut niemieckiego reżysera Lukasa Nathratha, który został nagrodzony m.in. na festiwalach w Locarno i Valladolid. Akcja filmu rozgrywa się niemal wyłącznie w czterech ścianach mieszkania głównych bohaterów, w którym powietrze aż buzuje od napięcia i emocji.

HARMONOGRAM:
piątek, 24 maja, godz. 18.15sobota, 25 maja, godz. 11.15niedziela, 26 maja, godz. 18.15BILETY:
28 zł (normalny)
24 zł (ulgowy)
20 zł (klubowy/senior)

O FILMIE:
KOLACJA POŻEGNALNA | LETZTER ABEND
(Lukas Nathrath) DE 2023, 90'Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno 2023: Nagroda First Look
Festiwal Filmowy Maxa Ophülsa 2023: Najlepszy reżyser
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valladolid 2023: Nagroda Młodego Jury


Pandemia i związany z nią lockdown solidnie dały się we znaki Lisie i Clemensowi, głównym bohaterom komedii Kolacja pożegnalna. Para zdecydowana jest zacząć nowy rozdział w swoim życiu, a pomóc ma w tym przeprowadzka z sennego Hanoweru do tętniącego życiem Berlina.

Lisa jest ambitną lekarką, przed którą poważna zawodowa szansa, Clemens z kolei próbuje swoich sił jako piosenkarz i tekściarz. Oboje liczą, że wyjazd do niemieckiej stolicy okaże się przełomowy na każdej płaszczyźnie ich życia. Zanim jednak do tego dojdzie, para postanawia zorganizować pożegnalną kolację w swoim niemal pustym już mieszkaniu. Kiedy kolejni przyjaciele odwołują w ostatniej chwili wizytę, a w ich miejsce na imprezę trafiają nieproszeni goście, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli…

Akcja filmu w dużej mierze sprowadza do jednego wnętrza. To tam, w trakcie pożegnalnej kolacji, stajemy się świadkami całego spektrum emocji, jakie za sprawą świetnie napisanych dialogów udzielają się bohaterom. Od śmiechu do wzruszeń, od złości po zaskoczenie. W końcu co może pójść nie tak na spotkaniu w gronie przyjaciół?

ZWIASTUN:
 


PATRON MEDIALNY:Bookmark and Share

archiwum