kpb

Baranki w Pieluchach: Jutro będzie nasze

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:

JUTRO BĘDZIE NASZE (reż. Paola Cortellesi)
czwartek, 30 maja 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14390_0.jpg

Mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech. Debiutancki film aktorki i komiczki Paoli Cortellesi Jutro będzie nasze to kolejny film prezentowany w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Pokaz w czwartek, 30 maja, o godzinie 11.00.

Jutro będzie nasze to debiut komiczki i aktorki Paoli Cortellesi, która, podążając śladem Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), zagrała w nim także główną rolę. Film Włoszki emanuje chęcią zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność. Jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.

Film Jutro będzie nasze rozgrywa się w podnoszącym się z kryzysu powojennym Rzymie i nawiązuje do dzieł neorealizmu, w szlachetną tradycję wkłada jednak współczesne treści. Mówi o zbiorowym przebudzeniu oraz o kobietach, które jako pierwsze odważyły się przeciwstawić dziedzictwu przemocy.

Film Cortellesi w rytm włoskich ballad prowadzi widownię przez współczucie, wściekłość, śmiech i wzruszenie, zarówno stawiając przed brutalną prawdą, jak i dając nieskończone pokłady nadziei.

Baranki w Pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.

BILETY: 24 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans z cyklu Baranki w Pieluchach w Kinie Pod Baranami!

O FILMIE:
JUTRO BĘDZIE NASZE | C'È ANCORA DOMANI
(Paola Cortellesi) IT 2023, 118’


Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej David di Donatello 2024: Najlepszy scenariusz oryginalny (Paola Cortellesi), Najlepszy debiut reżyserski (Paola Cortellesi), Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Paola Cortellesi), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Emanuela Fanelli), Nagroda Publiczności, Nagroda Jury Młodych - David Giovani

Delia w codziennym życiu urabia sobie ręce po łokcie, a w zamian dostaje tylko kolejne razy, pretensje i fochy. Jest również przekonana, że szykującą się do zamążpójścia córkę czeka podobny los. Jednak pewnego dnia przychodzi do niej list, który prowokuje ją do buntu i skłania do zaskakująco śmiałych czynów, których nikt się nie spodziewa po gospodyni domowej.

ZWIASTUN: 
 


 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum