kpb

Chłopiec i czapla - ponownie w KPB

CHŁOPIEC I CZAPLA (reż. Hayao Miyazaki)
ponownie w Kinie Pod Baranami!
18-23 maja 2024


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14330_0.jpg

Na trwajacym właśnie 77. Festiwalu Filmowym w Cannes, Hayao Miyazaki odbierze Honorową Złotą Palmę dla Studia Ghibli. W maju i czerwcu na nasze ekrany powracają kultowe animacje w reżyserii założyciela legendarnego studia. Tymczasem Zapraszamy na pokazy ostatniego filmu Miyazakiego - nagrodzonego Oscarem, Złotym Globem i statuetką BAFTA Chłopca i czapli. To wizjonerska opowieść o młodym Mahito, który - z tęsknoty za matką - wyrusza do magicznego miejsca - tam, gdzie śmierć dobiega końca, a życie znajduje nowy początek. Pokazy 18-19 maja w sali Małopolskiego Ogrodu Sztuki i 23 maja w sali czerwonej na Rynku Głównym.

Zdobywca Oscara® Hayao Miyazaki ponownie zaprasza do swojego świata. Młody Mahito, z tęsknoty za matką, wyrusza do magicznego miejsca, które dzielą żywi i umarli. Tam, gdzie śmierć dobiega końca, a życie znajduje nowy początek.

HARMONOGRAM POKAZÓW:
sobota, 18 maja, g. 13.15
Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

niedziela, 19 maja, g. 13.15
Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

czwartek, 23 maja, g. 17.30
Sala Czerwona, Rynek Główny 27

Zapraszamy również na pokazy wcześniejszych animacji Hayao Miyazakiego. Już teraz można u nas zobaczyć Spirited Away: W krainie bogów, a w sobotę, 18 maja, o godzinie 22.00 zapraszamy na nocny maraton filmowy W krainie Ghibli: 3x Miyazaki podczas którego pokażemy trzy ponadczasowe dzieła Mizayakiego: Księżniczka Mononoke, Ruchomy zamek Hauru oraz Spirited Away: W krainie bogów.


O FILMIE:
CHŁOPIEC I CZAPLA | KIMITACHI WA DÔ IKIRU KA
(Hayao Miyazaki) JP 2023, 124'Złote Globy 2024 - wygrana: Najlepszy film animowany
Złote Globy 2024 - nominacja: Najlepsza muzyka
BAFTA 2024 - wygrana: Najlepszy film animowany (Hayao Miyazaki, Toshio Suzuki)
Oscary 2024 - wygrana: Najlepszy długometrażowy film animowany (Hayao Miyazaki, Toshio Suzuki)

Po stracie matki Mahito wraz ojcem opuszcza Tokio i przeprowadza się na wieś. Zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Pewnego dnia przypadkowo spotyka zagadkową, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która nieoczekiwanie staje się jego przewodnikiem. Ptak stopniowo pomaga chłopcu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

ZWIASTUN:

 

PATRONI MEDIALNI:

 
Bookmark and Share

Repertuar:

Czwartek 23 maja // Thursday, May 23

Piątek 24 maja // Friday, May 24

Sobota 25 maja // Saturday, May 25

Bookmark and Share

archiwum