kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: The Old Oak

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #337
THE OLD OAK (reż. Ken Loach)
pokaz z dyskusją
czwartek, 16 maja 2024, godz. 23.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14314_0.jpg

Brytyjski mistrz kina społecznie zaangażowanego powraca z nowym filmem! The Old Oak Kena Loacha to wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni w świecie pełnym nienawiści. Film pokażemy w czwartek, 16 maja w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 18 zł.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

BILETY dla studentów: 18 zł

O FILMIE:
THE OLD OAK | THE OD OAK
(Ken Loach) GB/BE/FR 2023, 113’

BAFTA 2024 - nominacja: Najlepszy film brytyjski (Ken Loach, Paul Laverty, Rebecca O'Brien)
MFF w Cannes 2023 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Ken Loach)
MFF w Cannes 2023 - wygrana: Nagroda Jury Ekumenicznego - Wyróżnienie specjalne (Ken Loach)
MFF w Locarno 2023 - wygrana: Nagroda Publiczności - Zdobywca (Ken Loach)


Dla lokalnej społeczności niewielkiego miasteczka w północnej Anglii pub The Old Oak to miejsce szczególne. Jedyna przestrzeń, gdzie ludzie wciąż mogą się spotkać i przy kuflu piwa omówić bieżące sprawy, ale też symbol brutalnych zmian, jakie dotknęły okolicę za sprawą głębokiej ekonomicznej recesji.

Wszystko zaczęło się zmieniać w połowie lat 80., kiedy na fali strajku dobrze prosperujące za sprawą przemysłu górniczego miasto zaczęło stopniowo pogrążać się w kryzysie. Młodzi, nie widząc dla siebie miejsca, poczęli wyjeżdżać w poszukiwaniu lepszych perspektyw, a ci, którzy zostali, pogrążali się w marazmie. Narastająca frustracja i nieufność wobec wszystkiego co obce znajduje ujście, kiedy do miasta trafia autobus z syryjskimi uchodźcami. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a mieszkańcom nie podoba się, że przyjezdni mogą liczyć na większe wsparcie niż oni. Szansą na porozumienie może okazać się niezwykła przyjaźń, jaka rodzi się między właścicielem pubu a młodą Syryjką.

ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum