kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Challengers (przedpremiera!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #335
CHALLENGERS (reż. Luca Guadagnino)
pokaz przedpremierowy z dyskusją
czwartek, 25 kwietnia 2024, godz. 23.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14212_0.jpg

W czwartek, 25 kwietnia zapraszamy na kolejny pokaz w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego.  Na ekranie - przedpremierowo - najnowszy film Luci Guadagnino - Challengers. W rolach głównych: Zendaya, Josh O’Connor i Mike Faist... oraz tenis. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 18 zł.

Wciągający, intensywny, zabawny i błyskotliwy. Challengers Luki Guadagnino to zmysłowa, a zarazem brutalna opowieść o międzyludzkich relacjach w bezwzględnym świecie sportowych rozgrywek na najwyższym poziomie.  

Bohaterką filmu jest Tashi, utytułowana tenisistka, która po poważnej kontuzji staje się trenerką własnego męża. Gdy sportowca dopada kryzys, dziewczyna postanawia nakłonić go do udziału w tytułowym turnieju "Challengers". Jego głównym przeciwnikiem będzie Patrick, z których małżonków łączy wspólna przeszłość.

Urodzony w Palermo reżyser Luca Guadagnino zasłynął stylowymi filmami o niepowtarzalnej atmosferze, w których magia kina, wielkie emocje i doskonałe stylizacje tworzą unikalną mieszankę. Jego produkcje były nominowane do Oscara (Tamte dni, tamte noce) oraz rywalizowały o nagrody na najważniejszych światowych festiwalach (Do ostatniej kościSuspiria, Nienasyceni, Jestem miłością).

W filmie Challengers w postać Tashi wcieliła się Zendaya, która wystąpiła w superprodukcji Diuna: Część druga. Na ekranie partnerują jej: znany z serialu The Crown i filmu La Chimera Josh O'Connor oraz Mike Faist (West Side Story). Za scenariusz odpowiedzialny jest Justin Kuritzkes - pisarz i autor sztuk teatralnych, prywatnie mąż reżyserki Celine Song (Poprzednie życie). Świetną muzykę do filmu stworzyli Trent Reznor i Atticus Ross, a za kostiumy odpowiada młody projektant mody Jonathan Anderson, na co dzień związany z luksusową marką Loewe.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

BILETY dla studentów: 18 zł

O FILMIE:
CHALLENGERS | CHALLENGERS
(Luca Guadagnino) US 2024, 131’


Film opowiada o Tashi Duncan, która jako złote dziecko tenisa, w wyniku kontuzji, została bezkompromisową trenerką...na korcie i poza nim. Jej mąż (Mike Faist) jest mistrzem, który przeżywa zawodowy kryzys. Tashi postanawia przywrócić mu dawną chwałę, ale oboje czeka niespodzianka, kiedy przeciwnikiem okazuje się inny przebrzmiały czempion Patrick (Josh O’Connor) - jego były najlepszy przyjaciel i dawny chłopak Tashi. Kiedy przeszłość zderza się z teraźniejszością, a napięcie sięga zenitu, Tashi musi zadać sobie pytanie, jaka będzie cena tej wygranej?


Polska premiera filmu: 26 kwietnia 2024.

ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum