kpb

Civil War - pokaz przedpremierowy

CIVIL WAR (reż. Alex Garland)
pokaz przedpremierowy
czwartek, 11 kwietnia 2024, godz. 18.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14201_0.jpg

Film-ostrzeżenie, który nie daje o sobie zapomnieć. Uniwersalna opowieść o etyce patrzenia i prawdziwym obliczu wojny. Najnowszy film Alexa Garlanda Civil War od 12 kwietnia grany będzie w polskich kinach. Dzień wcześniej, w czwartek, 11 kwietnia, zapraszamy na przedpremierowy pokaz tej głośnej produkcji zrealizowanej przez kultowe studio A24.

Civil War to z jednej strony wstrząsający film o wojnie, z drugiej kameralny obraz międzypokoleniowych relacji i w końcu filozoficzny traktat na temat fotografii. Civil War - z zapierającym dech finałem rozgrywającym się w samym sercu amerykańskiej stolicy - to najdroższa produkcja w historii kultowej wytwórni A24.

Reżyser Alex Garland zabiera widzów w sam środek podzielonej Ameryki, ogarniętej bratobójczym konfliktem. Patrzy na nią oczyma grupy dziennikarzy, którzy przemierzają kolejne stany, obserwując przemoc i zniszczenie. Civil War to film wyraźnie antywojenny, ostrzegający przed zwiększającymi się podziałami i postępującym rozpadem społeczeństwa, nie tylko w Ameryce. To również opowieść o ludziach pracujących na pierwszej linii frontu: dziennikarzach i fotografach, którzy słowami i obrazami relacjonują wojenny horror.

Alex Garland to jeden z najciekawszych reżyserów współczesnego kina. Oprócz takich filmów jak Ex Machina, Anihilacja czy Men, jest również twórcą serialu Devs i autorem scenariusza zombie horroru 28 dni później w reżyserii Danny’ego Boyle’a.

W obsadzie filmu Civil War obok Kirsten Dunst (Psie pazury, Na pokuszenie) znaleźli się Cailee Spaeny (Priscilla), Wagner Moura (serial Narcos), Stephen McKinley Henderson (Diuna) i Jesse Plemons (Czas krwawego księżyca).

BILETY:
28 zł (normalny)
24 zł (ulgowy)
20 zł (klubowy/senior)

O FILMIE:
CIVIL WAR | CIVIL WAR
(Alex Garland) US/GB 2024, 109’


Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotografka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem.


ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum