kpb

Baranki Dzieciom: Basia 2 - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM:
BASIA 2
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 3 marca 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13319_0.jpg

W niedzielę, 3 marca, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy najmłodszych widzów na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. W programie pokaz wybranych odcinków serialu Basia opowiadającego o rezolutnej 5-latce, której codzienność pełna jest przygód. Po seansie, mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi Joanna Żyłowska.
 
Animowany serial o przygodach Basi, oparty został na książkach Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Kiedy ma się 5 lat, świat jest wyjątkowo ciekawy. Wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem mogą być początkiem niezwykłej przygody. Basia ma tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.
 
BILETY: 18 zł
 
Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.
 
W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.
 
PROGRAM:
POKAZ BAJEK - czas trwania: 50’

BASIA 2 | BASIA 2
(Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz) PL 2019, 50’BASIA I TANIEC
Pewnego dnia, za namową cioci Marty, Mama postanawia zapisać się na lekcje tańca – będzie uczyć się gorącego flamenco! Basia też pragnie tego spróbować. Na szczęście zajęcia dla dzieci odbywają się równolegle i będzie mogła chodzić na balet razem z kuzynką. Przed pierwszą lekcją Basię z nerwów boli brzuch – a co, jeśli coś pójdzie nie tak? Przychodzi dzień, kiedy obydwie zaczynają lekcje, przy akompaniamencie chichotu Taty. Taniec okaże się dużym wyzwaniem, ale przede wszystkim – pouczającą przygodą!

BASIA I PIENIĄDZE
W szafce pustki, a Tata wyjechał na konferencję. Mama, Basia i Janek wybierają się na zakupy do dużego sklepu. Trzeba kupić mleko i papier toaletowy. Basia i Janek już planują swoje listy – czekolada, batoniki, lalka, plastelina, papier do rysowania… Kto za to wszystko zapłaci? Rodzeństwo nie dowierza, że pieniądze nie wychodzą ze ściany, tylko trzeba na nie zapracować. Uczą się, że gratis nie oznacza za darmo oraz, że na trudnej drodze kompromisu można dostać… czekoladę.

BASIA I GOTOWANIE
Zmęczona gotowaniem Mama zarządza bunt – kolacji nie będzie. Ona pójdzie poczytać, a Basia, Tata i Janek sprzed telewizora ruszą do kuchni. Od poszukiwania sosu pomidorowego do precyzyjnego tarcia sera – powstanie wyjątkowe danie w paski, ale zanim uda się (w końcu!) zjeść kolację, to wydarzy się parę wypadków, które pokażą Basi, że gotowanie to sztuka… nie tylko kulinarna!

BASIA I TELEWIZOR
Basia jest chora i wszystko wydaje się nudne – leżenie w łóżku, oglądanie deszczu za oknem, rysowanie zaproponowane przez Mamę. Kusi za to telewizor – najlepszy przyjaciel na słotne dni. Ale czy na pewno? Basia zalega przed ekranem i coraz bardziej wciąga się w serialowe dzieje Marii Celebes. Mama jest zła – telewizja jest wrogiem wyobraźni! Zbiegiem okoliczności następnego dnia urządzenie przestaje działać. Basia organizuje własny program telewizyjny i wciąga całą rodzinę w tworzenie nowych odcinków o przygodach Basi Celebes!


WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 60')

Warsztaty plastyczne poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Przez wiele lat związana z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.Bookmark and Share

archiwum