kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Ultima Thule

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #327
ULTIMA THULE (reż. Klaudiusz Chrostowski)
pokaz z dyskusją
czwartek, 22 lutego 2024, godz. 23.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14098_0.jpg

Wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i nieoczywistej przyjaźni. Film Ultima Thule ze świetną rolą Jakuba Gierszała będzie można zobaczyć w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego w czwartek, 22 lutego. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 18 zł.

Nagrodzony na Festiwalu w Gdyni debiut Klaudiusza Chrostowskiego, film Ultima Thule, to wyciszona i subtelna historia trzydziestoletniego Bartka (w tej roli Jakub Gierszał). Młody mężczyzna wyrusza w samotną podróż na najbardziej odizolowaną brytyjską wyspę. Na miejscu uczy się wypasu owiec pod okiem samotnego właściciela farmy i poznaje samego siebie.

Reżyser o filmie: Bohater mojego filmu Bartek znalazł się w sytuacji granicznej, musi zostawić przeszłość i wyruszyć w podróż w nieznane. Pomyślałem, że fizyczny koniec świata, skraj mapy będzie dobrą scenerią dla tej opowieści. Od dawna moją wyobraźnię uruchamia malarstwo Caspara Davida Friedricha. Często przedstawiał on wędrowców, którzy zatrzymali się gdzieś pośrodku mgieł, skał i gór. Dużo w tych postaciach zamyślenia i tajemnicy. Wszystko na tle dominującej przyrody. W podobnych krajobrazach Bartek musi zastanowić się nad tym kim jest i czego chce.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

BILETY dla studentów: 18 zł

O FILMIE:
ULTIMA THULE | ULTIMA THULE
(Klaudiusz Chrostowski) PL 2023, 79'47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych - Najlepszy film (Klaudiusz Chrostowski)

Trzydziestoletni Bartek (Jakub Gierszał) wyrusza w samotną podróż na najbardziej odosobnioną brytyjską wyspę, aby odnaleźć siebie. Ma ze sobą tylko plecak, wspomnienia i pytanie „co dalej?". Dzika natura, praca i nowe relacje codziennie wystawiają go na próbę, ale dają także szansę na spojrzenie w głąb siebie i odpowiedzenia sobie na najważniejsze pytania.


ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum