kpb

Baranki Dzieciom: Wielkie małe gwiazdy - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM:
WIELKIE MAŁE GWIAZDY
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 11 lutego 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 W niedzielę, 11 lutego, zapraszamy na kolejny poranek filmowy w ramach cyklu Baranki Dzieciom. Na ekranie zestaw bajek pod hasłem WIELKIE MAŁE GWIAZDY skupiających się na tematyce kosmosu. Po pokazie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Agnieszka Doniec.

 

Zestaw polskich bajek pod hasłem WIELKIE MAŁE GWIAZDY skupia się na tematyce kosmosu. To opowieści, w których bohaterowie wspólnie odkrywają nieznane, wzbudzając tym ciekawość i pobudzając wyobraźnię młodego widza.


BILETY: 18 zł


Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.

 
W kasie Kina, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.


PROGRAM:

POKAZ BAJEK (czas trwania: 49')
WIELKIE MAŁE GWIAZDY


 

PRZYTUL MNIE. KSIĘŻYC
(reż. varia, Polska 2019)
Miś zdradza Tatusiowi swoje największe marzenie o wyprawie na księżyc, a Tatuś postanawia je spełnić.

MAMI FATALE. KRYTYK Z KOSMOSU
(Marcin Wasilewski, Polska 2012)
Kosmos, ale tu dziś ruch. Prawie jak w ogródku Mami Fatale. Zmyślna kucharka szykuje dziś prawdziwą ucztę. To będą warzywne szaszłyki. A kiedy potrawa jest już gotowa, pojawia się przybysz z kosmosu, a jego zamiary są niecne...

AGATKA. AGATKA I UFOLUDEK
(Wojciech Wojtkowski, Polska 2015)
Agatka ma w swoim pokoju nową lampkę nocną, która obraca się i wyświetla na ścianach gwiazdy i planety. Nagle przez otwarte okno wlatuje jakiś bardzo kopcący pojazd kosmiczny i ląduje wprost na nocnym stoliku Agatki. Wysiada z niego Ufoludek o imieniu Io i oświadcza, że przybywa do Agatki po ratunek dla swojej planety, nad którą gaśnie światło słońca.

AGATKA. AGATKA I PERSEIDA
(Andrzej Piotr Morawski, Polska 2019)
Tego dnia na niebie widać było pędzące Perseidy. Tak się jakoś stało, że jedna z nich wpadła do pokoju Agatki i zjadła miskę pełną jagód. Teraz jest cała nadęta, a przecież musi dołączyć do innych Perseid. Jak można jej pomóc?

HIP HIP I HURRA. WIELKIE MAŁE GWIAZDY
(reż. Elżbieta Wąsik, Polska 2014)
Mrówka Misia większa od Słona? A gwiazdy są większe niż nam się wydaje?

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

Warsztaty plastyczne poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Przez wiele lat związana z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.


 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum