kpb

Pianoforte - pokaz przedpremierowy i spotkanie z reżyserem

PIANOFORTE (reż. Jakub Piątek)
pokaz przedpremierowy
i spotkanie z reżyserem
środa, 7 lutego 2024, godz. 17.30
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14060_2.jpg

Hit festiwalu Sundance i ulubiony tytuł publiczności festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Emocjonujący dokument Pianoforte Jakuba Piątka to spojrzenie za kulisy prestiżowego Konkursu Chopinowskiego. Film będzie można zobaczyć u nas przedpremierowo w środę, 7 lutego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Anita Piotrowska.

Ogromne emocje i szansa, która zdarza się raz w życiu. W trakcie eliminacji jest ich 160, do finału trafia zaledwie 12 osób. Konkurs Chopinowski jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu na świecie. Odbywa się co pięć lat w Warszawie i biorą w nim udział największej sławy pianiści i pianistki. To właśnie ci młodzi muzycy z różnych stron świata są bohaterami przebojowego dokumentu Pianoforte w reżyserii Jakuba Piątka.

Po raz pierwszy w historii widzowie mają możliwość wejść za kulisy słynnego Konkursu. W Pianoforte kamera uważnie obserwuje katorżnicze przygotowania jego uczestników, ale też portretuje ich życie prywatne. Dokument Jakuba Piątka (Prime Time) to opowieść o dojrzewaniu, buncie i muzyce w cieniu ogromnych oczekiwań.

Film będzie można zobaczyć przedpremierowo w naszym Kinie w środę, 7 stycznia. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem Jakubem Piątkiem, które poprowadzi dziennikarka filmowa Anita Piotrowska.

BILETY:
28 zł (normalny)
24 zł (ulgowy)
20 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:
PIANOFORTE | PIANOFORTE
(Jakub Piątek) PL 2023, 89’Millennium Docs Against Gravity 2023 - wygrane: Nagrody Publiczności - Nagroda Dokumentalna Warszawy (Jakub Piątek), Nagroda Publiczności Województwa Śląskiego (Jakub Piątek), Nagroda Specjalna - Grand Prix – Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni - wyróżnienie specjalne (Jakub Piątek), Nagroda za Najlepszy Film Polski - Nagroda Smakjam (Jakub Piątek)
Sundance Film Festival 2023 - nominacja: Udział w konkursie na najlepszy zagraniczny film dokumentalny (Jakub Piątek)


Konkurs Chopinowski odbywa się co pięć lat w Warszawie i biorą w nim udział największej sławy pianiści i pianistki. Na pierwszym planie w filmie Pianoforte znajdują się młodzi uczestnicy konkursu z różnych stron świata oraz ich marzenia.

Swoje życie od dzieciństwa podporządkowali grze na fortepianie i czują się gotowi, żeby stanąć do rywalizacji. Po raz pierwszy w historii mamy szansę obserwować ich zakulisowe katorżnicze przygotowania, ale towarzyszymy im także prywatnie, kiedy odsłaniają swoje barwne, niepokorne osobowości.

Polska premiera: 16 lutego 2024


ZWIASTUN:
PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum