kpb

Młodzi Ambasadorzy Kina Pod Baranami

MŁODZI AMBASADORZY
Kina Pod Baranamihttps://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_0.jpg


Ruszyła druga edycja projektu Młodzi Ambasadorzy Kina Pod Baranami. W roku szkolnym 2023/2024 grupa 26 uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych będzie śledzić filmowe nowości, angażować się w życie Kina Pod Baranami oraz kształtować jego działalność.

Pierwsza edycja projektu wystartowała w zeszłym roku i zgromadziła 17 Ambasadorów. Grupa wspiera nasz zespół w pracy z młodą widownią. Ma wpływ na program oraz promuje kinowe wydarzenia wśród rówieśników - zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ambasadorzy oglądają filmy w naszym Kinie i mogą korzystać ze zniżek w miejscach partnerskich. Mają również możliwość poznania Kina od wewnątrz i zdobycia praktycznej wiedzy na temat jego funkcjonowania.

W drugiej edycji weźmie udział 26 uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych.

Ambasadorzy regularnie spotykają się przy okazji SMAKu - Spotkań Młodych Amatorów Kina. To cykliczne wydarzenie przygotowane z myślą o licealistach jest główną areną działalności grupy. Ambasadorzy często wygłaszają prelekcje i prowadzą dyskusje, a także zachęcają swoich rówieśników do aktywnego udziału w tych comiesięcznych spotkaniach.

Oficjalny hasztag Młodych Ambasadorów: #ambasadorzyKPB
Instagram: https://www.instagram.com/ilykinopodbaranami/
TikTok: https://www.tiktok.com/@ilykinopodbaranamiW gronie Młodych Ambasadorów w roku szkolnym 2023/2024 znaleźli się:

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_0.jpgMartyna Bożek
Uczennica XLII LO w Krakowie. Z powodu głębokiego zawodu światem rzeczywistym uciekła w świat filmu i tam już została. Swoją przyszłość wiąże ze scenariopisarstwem. Jej zainteresowania, poza filmem, to street art, muzyka oraz Ryan Gosling w filmie La la land.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_1.jpg
Aleksandra Denis
Uczennica Liceum Ogólnokształcącego „Radosna Nowina 2000” w Piekarach. Oddana miłośniczka muzyki new wave, Kieślowskiego i teatru. W wolnym czasie gra na perkusji, wysyła znajomym zdjęcia swojego kota lub podziwia Kraków o późnych porach.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_2.jpgZuzanna Dudziak
Uczennica Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego nr 4. Jej pasją jest poznawanie świata, różnych kultur, a także kinematografia i psychologia. Ulubiony reżyser to Wong Kar-Wai.
Brała również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_3.jpgTeofil Gatlik
Uczeń Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaj Reja. Wielki pasjonat sztuki, historii i historii sztuki. Dumny wolontariusz Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_4.jpgPola Gębalska
Uczennica Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki. Od wielu lat pasjonuje się fotografią, a od jakieś czasu także kinem. Jest osobą zakochaną w książkach, a jednym z jej ulubionych dzieł jest Małe życie. Chce związać swoją przyszłość z fotografią lub zaangażować się w pracę na planie filmowym.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_5.jpgBarbara Haczek
Uczennica XIV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Interesuje się filmami, historią sztuki oraz socjologią. Lubi działać. W wolnym czasie chodzi do muzeów, czyta książki i oczywiście ogląda filmy. Chciałaby w przyszłości zostać kimś związanym z kulturą.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_6.jpgJakub Jagiełłowicz
Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego. Poza kinematografią interesuje się również fotografią. Jego kolorem rozpoznawczym jest brąz, w każdym odcieniu, a ponadto uważa się za adoratora postaci Ignacego Rzeckiego z powieści Lalka. Stwierdza, że woda gazowana jest zdecydowanie lepsza od niegazowanej i co najgorsze, jest z tego dumny…

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_7.jpgAleksandra Jurczyk
Uczennica Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek im. Świętego Dominika Savio. Jej miłość do filmów zaczęła się już dawno temu, kiedy po raz pierwszy znalazła się w wygodnym kinowym fotelu. Dziś pielęgnuje to uczucie w zaciszu swojego pokoju z dobrym filmem i miską popcornu w dłoni. Alternatywą idealnego wieczoru jest także książka, stand up czy impreza z przyjaciółmi.

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_8.jpgKlaudia Kicińska
Uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego. Uważa, że jest artystyczną duszą. Jej pasją jest taniec, który stał się jedną z ważniejszych rzeczy w jej życiu. Pierwsze kroki na scenie stawiała, gdy miała 6 lat. Montuje filmiki z ważnych momentów z życia, dzięki czemu może je wspominać, kiedy tylko zapragnie.
Brała również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_9.jpgNadia Kita
Uczennica V LO w Krakowie. Kocha czytać i oglądać, jej ulubioną książką jest Małe życie Hanyi Yanagihary. Jeśli chodzi o film to uwielbia Studio Ghibli, A24 i twórczość Tima Burtona. Poza tym lubi rysować czy projektować, ceni drobne rzeczy i podróże, które są jej głównym źródłem inspiracji.
Brała również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_10.jpgTomasz Klimczyk
Uczeń VI LO w Krakowie. Najbardziej lubi filmy z ubiegłego stulecia. W wolnych chwilach czyta książki, pisze scenariusze i prowadzi podcast. Jego największe marzenie to zostać reżyserem.
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_11.jpgJagoda Paryła
Uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego. Interesuje się popkulturą, modą oraz sztuką. Nałogowo czyta książki, a w wolnym czasie piecze, troszkę pisze (zależy od pogody) oraz chodzi po Krakowie, odkrywając klimatyczne kawiarnie.
Brała również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_12.jpgAgnieszka Pasternak
Uczennica VIII Liceum Ogólnokształcącego. Jest urodzoną optymistką. Ceni muzykę pod każdą postacią i w wielu gatunkach (czy to śpiew ptaków, muzyka filmowa, klasyczna, reggae, jazz czy rock). W wolnym czasie gra na harfie i odkrywa świat.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_13.jpgJulia Pazdro
Uczennica XXVII Liceum Ogólnokształcącego. Nie zna się na świecie filmowym, ale nie przeszkadza jej to w oglądaniu każdej nowej produkcji która ją zaciekawi. Jest typowym “humanem”. Kocha literaturę i romantyzowanie życia w małych krakowskich kawiarniach.
Brała również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_12.jpgJakub Piskorz
Uczeń IX Liceum Ogólnokształcącego. Interesuje się w głównej mierze filmami Paula Thomasa Andersona, ale uwielbia również sci-fi i fantasy. Poza oglądaniem filmów, słucha dużo muzyki, rysuje, kolekcjonuje Lego, a w wolnym czasie jeździ na rowerze.
Brał również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_14.jpgKatarzyna Przybyła
Uczennica XXIV liceum na profilu fotograficzno-filmowym. Interesuje się filmami i fotografią. Lubi chodzić do teatru (najbardziej na musicale). Uwielbia czytać książki i jeździć na wrotkach.
Brała również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_15.jpgSzymon Skóra
Uczeń Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów. Interesuje się filmem, książkami, podróżami oraz sztuką dragu. W wolnym czasie układa puzzle i udaje, że rozumie fizykę popijając mrożoną herbatę.
Brał również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_16.jpgEliza Staniszewska
Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego. Lubi polskiego rocka, Keirę Knightley i kulturę Francji. Często ogląda filmy psychologiczne, a na chwilę obecną jej ulubionym reżyserem jest Giuseppe Tornatore. Chętnie rozmawia o wszystkim i niczym, siedząc w jakiejś knajpce na Kazimierzu.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_17.jpgFineasz (Fin) Szczypka
Uczeń X Liceum Ogólnokształcącego. Poza kinem, jest wielkim fanem kotów, malarstwa i literatury pięknej.

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_18.jpgIga Szumilas
Uczennica XIII Liceum Ogólnokształcącego. Interesuje się nauką i sztukami walki, a w przerwach między obliczaniem X jeździ na deskorolce.
Brała również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_19.jpgKamil Szymanek
Uczeń IV LO w Krakowie. Jego pasją jest koszykówka, zarówno ta na boisku jak i przed telewizorem. Lubi bawić się dźwiękami. Interesuje się kinem, zwłaszcza jego teoretyczną i techniczną stroną.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_20.jpgJulia Tomasik
Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego. Jest ogromną fanką powolnych i nostalgicznych filmów - jej serce skradły Upadłe anioły i La La Land. Oprócz kinematografii interesuje się innymi dziedzinami sztuki. Zaczytuje się w literaturze (głównie klasycznej!) lub odwiedza muzea z obrazami. Na co dzień jej ulubionym sposobem spędzania czasu są spotkania ze znajomymi.

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_16.jpgKarol Urbański
Uczeń V Liceum Ogólnokształcącego. Pasjonat historii i nauk społecznych. Wolny czas dzieli między teatr, curling i rozgrywki airsoftowe. Uwielbia odkrywać nowe światy podróżując, czytając komiksy oraz oglądając filmy i seriale.
Brał również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_21.jpgJakub Wójcikiewicz
Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego. Filmem interesuje się już od paru lat, preferuje filmy z minionego wieku, szczególnie pierwszej połowy. Popijając Dr. Pepper wymyśla nowe pomysły na filmy, a w przyszłości widzi się w zawodzie reżysera.
Brał również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13896_22.jpgŁucja Wójcikiewicz
Uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego. Lubi gorzką czekoladę z orzechami, wyklejać kolaże, oglądać filmy animowane i czytać komiksy. Czasami pije zieloną herbatę w kinie, trochę patrzy na na brzydkie budynki i admiruje diugonie.
Brała również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_19.jpgWeronika Zarzyczna
Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego. Lubi rysować i właśnie z tym wiąże swoją przyszłość. Słucha dużo muzyki, w szczególności indie rock'a oraz poezji śpiewanej.
Brała również udział w programie w roku szkolnym 2022/2023.


PARTNERZY PROGRAMU:

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_28.jpg    https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_22.jpg

        https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_20.jpg       https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_23.jpg


  https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_24.jpg     
Bookmark and Share

archiwum