kpb

LUX Audience Award 2024 - Obejrzyj filmy, oceń i wygraj!

POKAŻ, ŻE KOCHASZ EUROPEJSKIE KINO!
Obejrzyj filmy, oceń i wygraj!
LUX AUDIENCE AWARD 2024
oceniaj do marca 2024


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13869_0.jpg

Dołącz do największego jury w Europie -  zobacz filmy nominowane do LUX Audience Award i zdecyduj, do którego z nich powinna powędrować nagroda. Każdy, kto oceni filmy przy pomocy internetowego formularza, ma szansę wygrać wyjazd do Strasburga na uroczystą galę wręczenia nagród.

Misją LUX Audience Award jest budowanie porozumienia ponad podziałami oraz zwracanie uwagi na filmy korespondujące z aktualnymi dla Europy tematami. Nagrodę przyznaje Parlament Europejski i Europejska Akademia Filmowa (European Film Academy), a decydujący o niej głos mają widzowie: to oni, głosując za pośrednictwem internetowego formularza rozstrzygają, który z nominowanych filmów otrzyma nagrodę.
W 2024 roku o nagrodę LUX Audience Award ubiega się pięć tytułów:
  • 20 000 gatunków pszczół, reż. Estíbaliz Urresola Solaguren (Hiszpania)
  • Opadające liście, reż. Aki Kaurismäki (Finlandia/Niemcy)
  • Adamant, reż. Nicolas Philibert (Francja/Japonia)
  • Siostrzeństwo świętej sauny, reż. Anna Hints (Estonia/Francja/Islandia)
  • The Teachers' Lounge, reż. Ilker Çatak (Niemcy)
Głosuj tutaj! - akcja trwa do marca 2024 r.
Wyróżniony Złotym Niedźwiedziem dokument Adamant był w październiku wyświetlany w kinach. Jeszcze w tym roku będzie można zobaczyć Siostrzeństwo świętej sauny (premiera 10 listopada) oraz 20 000 gatunków pszczół (premiera 8 grudnia). Filmy Opadające liście i The Teachers' Lounge mają zaplanowaną premierę na rok 2024.


Wszyscy oceniający wezmą udział w losowaniu nagród. Wśród nich są wizyta w Parlamencie Europejskim i udział w ceremonii wręczenia Europejskiej Nagrody Publiczności LUX, a także spotkania z reżyserami i realizatorami nominowanych filmów.


Organizatorami kampanii są: Parlament Europejski, LUX Audience Award, Komisja Europejska, Program „Kreatywna Europa” (MEDIA), Europejska Akademia Filmowa i Europa Cinemas.
Bookmark and Share

archiwum