kpb

Premiera Psychologiczna - inauguracja sezonu: Poprzednie życie

Inauguracja nowego sezonu cyklu:
PREMIERA PSYCHOLOGICZNA

POPRZEDNIE ŻYCIE (reż. Celine Song)
pokaz filmu i dyskusja
poniedziałek, 30 października 2023, godz. 18.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13856_2.jpg

Wracają Premiery Psychologiczne! Nowy sezon cyklu, skupionego na psychologicznym wymiarze prezentowanych filmów, rozpocznie się w poniedziałek, 30 października. W programie film Poprzednie życie Celine Song - pełna wdzięku i lekkości historia miłosnego trójkąta, rozpięta między Nowym Jorkiem a Seulem. Po pokazie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzą psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

Premiery Psychologiczne to nasz stały cykl, w ramach którego prezentowane są najnowsze i najciekawsze produkcje filmowe. Pokazom towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru filmów oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.

Nowy sezon cyklu zainauguruje pokaz filmu Poprzednie życie Celine Song, który podbił serca widzów na festiwalu Sundance i w Berlinie.

Poprzednie życie to love story, które z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu. Ten film goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością oraz uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Reżyserka Celine Song oparła film na własnych wspomnieniach. Stworzyła  niezwykłą historię o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I o tej nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.

Film został zrealizowany pod szyldem doskonale znanej wytwórni A24. W rolach głównych wystąpili: Greta Lee (seriale The Morning Show i Russian Doll), Teo Yoo (Podejrzana) i John Magaro (Pierwsza krowa).

Po seansie rozmowę o filmie poprowadzą psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

O PROWADZĄCYCH:
Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ, psychoterapeutka, seksuolożka. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Wśród jej szczególnych zainteresowań zawodowych znajduje się pozytywna seksualność, filmoterapia oraz psychologia kryzysu. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ, psychoterapeutka humanistyczna i arteterapeutka. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, wymiany przemyśleń i źródło nowych refleksji. Każdy film stara się traktować jak podróż w nieznane. W pracy i w życiu pielęgnuje filozofię egzystencjalną. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej i psychopatologii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD, współtworzyła również naukowy projekt filmowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.

BILETY: 17.90 zł


O FILMIE:
POPRZEDNIE ŻYCIE | PAST LIVES
(Celine Song) US/KR 2023, 106’MFF w Berlinie 2023: udział w konkursie głównym
MFF Sundance 2023: światowa premiera

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?" – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.


ZWIASTUN:PATRONI MEDIALNI:

        

Bookmark and Share

archiwum