kpb

Spotkanie Filozoficzne - inauguracja sezonu: Poprzednie życie (przedpremiera!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE:
inauguracja sezonu
POPRZEDNIE ŻYCIE (reż. Celine Song)
pokaz przedpremierowy i dyskusja
czwartek, 12 października 2023, godz. 20.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13814_2.jpg

Historia miłosna rozpięta między Nowym Jorkiem i Seulem. Poprzednie życie – czuły debiut Celine Song, który podbił serca widzów na festiwalu Sundance i w Berlinie, zainauguruje nowy sezon Spotkań Filozoficznych. Po pokazie w czwartek, 12 października, rozmowę inspirowaną filmem poprowadzi filozofka, Anna Piskorska.

Poprzednie życie to love story, które z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu. Ten film goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością oraz uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek.

Debiutantka Celine Song oparła swój film na własnych wspomnieniach. Stworzyła  niezwykłą historię o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I o tej nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.

Poprzednie życie przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. To historia rozpięta między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, której towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem.

Film został zrealizowany pod szyldem doskonale znanej wytwórni A24. W rolach głównych wystąpili: Greta Lee (seriale The Morning Show i Russian Doll), Teo Yoo (Podejrzana) i John Magaro (Pierwsza krowa).

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Maria Piskorska - filmoznawczyni z filozoficznym zapleczem. Absolwentka studiów doktoranckich w ISzA UJ. Autorka kilkunastu autorskich kursów, współpracowała z WZiKS UJ, WSMiP UJ oraz Wydziałem Filozoficznym UJ. Zajmuje się wprowadzaniem pojęć filozoficznych do teorii filmu.

Spotkania Filozoficzne to cykl będący okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy. Realizowane we współpracy z Gutek Film pokazy od kilku lat odbywają się w Kinie Pod Baranami.


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (senior/klubowy)


O FILMIE:
POPRZEDNIE ŻYCIE | PAST LIVES
(Celine Song) US/KR 2023, 106’MFF w Berlinie 2023: udział w konkursie głównym
MFF Sundance 2023: światowa premiera

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?" – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.

Premiera filmu: 13 października 2023


ZWIASTUN:PATRONAT MEDIALNY:
Magazyn Filozofuj!

Bookmark and Share

archiwum