kpb

Unsound Festival 2023 - pokazy filmowe

UNSOUND FESTIVAL
pokazy filmowe
wtorek-środa, 3-4 października 2023
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13794_0.jpg

Na początku października w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Unsound. W programie tej muzycznej imprezy są też dwa pokazy filmowe. W naszym Kinie będzie można zobaczyć dokument Stand By for Failure: A Documentary About Negativland o przewrotnej działalności grupy Negativland oraz Kyiv Eternal - audiowizualny portret ukraińskiej stolicy.

Festiwal Unsound jest poświęcony szeroko rozumianej muzyce współczesnej. Brzmieniom, które wymykają się gatunkowym klasyfikacjom – nowym, eksperymentalnym i nieoczywistym.

W programie tegorocznego Festiwalu, obok licznych koncertów, znalazły się dwa pokazy filmowe, które odbędą się w Kinie Pod Baranami.

We wtorek, 3 października, zostanie wyświetlony film Stand By for Failure: A Documentary About Negativland. To dokument poświęcony eksperymentalnej grupie muzycznej Negativland, która w żartobliwy i przewrotny sposób zwracała uwagę na prawa rządzące mediami i współczesną kulturą.

Dzień później, 4 października, będzie można zobaczyć Kyiv Eternal - materiał wideo składający się z ujęć ukraińskiej stolicy, któremu towarzyszą utwory ukraińskiego artysty o pseudonimie Heinali. Wpływy z biletów zostaną przekazane organizacji Help Musicians Ukraine, wspierającej muzyków z Ukrainy.


PROGRAM:
wtorek, 3 października
16.00 STAND BY FOR FAILURE: A DOCUMENTARY ABOUT NEGATIVLAND
| STAND BY FOR FAILURE: A DOCUMENTARY ABOUT NEGATIVLAND
(Ryan Worsley) US 2022, 99’
Film w wersji oryginalnej (bez polskich napisów).

środa, 4 października
16.00 KYIV ETERNAL | KYIV ETERNAL
(Heinali) UA 2023, 45’

BILETY: 25 PLN


O FILMACH:
KYIV ETERNAL | KYIV ETERNAL
(Heinali) UA 2023, 45’Mieszkający w Kijowie kompozytor i artysta dźwiękowy Heinali tworzy wprawiające w stan lewitacji krajobrazy dźwiękowe, które przekraczają granice czasu.

Kyiv Eternal to płyta, na której nagrania terenowe z przedwojennego Kijowa zostały przekształcone w muzyczny hołd dla stawiającego opór miasta. Dźwiękowi towarzyszy materiał wideo składający się z ujęć ukraińskiej stolicy, zebranych w ramach otwartego naboru oraz od przyjaciół i znajomych, a następnie skompilowanych przez mieszkającą w Warszawie ukraińską artystkę Marynę Osnach oraz Polkę Kachnę Baraniewicz.

Heinali jest artystą wspieranym przez SHAPE+, platformę poświęconą innowacyjnej muzyce i sztuce interdyscyplinarnej, współfinansowaną przez Unię Europejską.


STAND BY FOR FAILURE: A DOCUMENTARY ABOUT NEGATIVLAND
| STAND BY FOR FAILURE: A DOCUMENTARY ABOUT NEGATIVLAND
(Ryan Worsley) US 2022, 99’David "The Weatherman" Wills nagrywa i dokumentuje swoje życie, siebie samego i wszystko, co mu się podoba (pogodę, dźwięk spłuczki w toalecie, podsłuchane rozmowy telefoniczne) i odtwarza wszystkim zainteresowanym - od piątego roku życia, czyli od 1959.

Wspólnie z przyjaciółmi z dzieciństwa, Richardem Lyonsem i Markiem Hoslerem, założył Negativland - absurdalny i hałaśliwy wszechświat multimedialny, w którym nie ma granic, własności ani prywatności. Złożony chaos Negativland zachęca do zastanowienia się nad poważnymi i mniej poważnymi kwestiami związanymi z naturą dźwięku, mediami, technologią, kontrolą, propagandą, władzą i percepcją w Globalnej Wiosce. Czy to, co słyszysz, jest prawdziwe, czy tylko znajome? To media o mediach o mediach. Im bliżej nam do technologicznej osobliwości, tym bardziej przekaźnik ujawnia, że przekaz jest w naszych głowach.


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum