kpb

Baranki Dzieciom: Reksio i ptaki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM:
REKSIO I PTAKI

pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 24 września 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 


W niedzielę, 24 września, zapraszamy na kolejną odsłonę bajkowych poranków dla najmłodszych. Na ekranie Reksio i Ptaki - zestaw animacji o przygodach psiaka uwielbianego przez wiele pokoleń. Po pokazie odbędą się warsztaty plastyczne, prowadzone przez Agnieszkę Doniec.


W ramach najbliższej odsłony Baranków Dzieciom, mali widzowie zobaczą pięć odcinków serii Reksio i Ptaki, w których kultowy bohater opiekuje się kukułczym jajem, przychodzi z pomocą pewnej gołębiej mamie oraz zaprzyjaźnia się z mądrą sową. Po seansie dzieci wezmą udział w zajęciach plastycznych, które poprowadzi Agnieszka Doniec.


BILETY: 16 zł


Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.


W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.


POKAZ BAJEK (czas trwania: 45’)

REKSIO I PTAKI – zestaw bajek

 
REKSIO I DZIĘCIOŁ
(Lechosław Marszałek, Ryszard Lepióra) PL 1988, 8'

Reksio dostrzega stukającego w pień drzewa dzięcioła. Stara się go przepędzić, bo uważa, że dzięcioł niszczy drzewa. Ptak wyjaśnia mu cel swojej pracy. Pomaga też Reksiowi i wypędza robactwo ze ścian jego budy.

 

REKSIO I GOŁĄB
(Ryszard Lepióra) PL 1987, 8'

Na budzie Reksia usiłuje założyć gniazdo gołębica. Piesek obserwuje jej wysiłki i słucha rozpaczliwego płaczu po rozbitym jajku. Przynosi jej z domu skrzyneczkę, w której układa następne jajka. Wylęgają się pisklęta. Reksio czuwa nad nimi. Pewnego dnia piesek wpada do głębokiego dołu. Jego skomlenie słyszą gołębie, niosą numerek psa chłopcu, a on ratuje pupila z opresji.

 

REKSIO I PAPUGA
(Ryszard Lepióra) PL 1987, 9'

Właściciele Reksia kupili sobie papugę i czasem wystawiają ją w klatce do okna. Wynika stąd wiele nieporozumień, bo papuga naśladuje i przedrzeźnia wszystkich na podwórku. Na nic zdają się prośby Reksia - papuga bawi się dalej.

 

REKSIO I KUKUŁKA
(Ryszard Lepióra) PL 1990, 9'

Wiosna, ptaki zakładają gniazda, wysiadują jaja. Tylko kukułka podrzuca swoje jajko do gniazda dzięcioła. Dzięki wysiłkom Reksia różne ptaki cierpliwie zajmują się porzuconym kukułczym jajem, wreszcie wykluwa się szczęśliwie mała kukułka...

 

REKSIO I SOWA
(Andrzej Flettner) PL 1990, 9'

Znudzony i zniechęcony Reksio postanawia na zawsze opuścić podwórko. Spotyka starą, mądrą sowę, która stara się przekonać pieska, że dzieci bardzo go potrzebują.

 

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)
Warsztaty plastyczne poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Przez wiele lat związana z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.

  

PATRON MEDIALNY:Bookmark and Share

archiwum