kpb

Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: W trójkącie

KINOBRANIE Z MUZEUM MANGGHA - pokaz w ogrodzie
W TRÓJKĄCIE (reż. Ruben Östlund)
środa, 23 sierpnia 2023, godz. 20.45
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13732_0.jpg

 
Przed nami kolejny pokaz pod gwiazdami
w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W środę, 23 sierpnia w zaprezentujemy film W trójkącie Rubena Östlunda. Twórca The Square zabiera widzów w luksusowy rejs po szmaragdowych morzach, który przemienia się w zaskakującą jazdę bez trzymanki.W trójkącie to szalona, przewrotna czarna komedia, będąca satyrą na współczesność i rządzące nią zasady. Reżyser Ruben Östlund - twórca Turysty i The Square - tym razem zabiera widzów do świata niepojętego bogactwa i dostatku, którego ucieleśnieniem jest luksusowy statek, pełen barwnych postaci. Na jego pokładzie spotkać można wiecznie pijanego kapitana (Woody Harrelson) czarującą parę emerytowanych handlarzy bronią, rubasznego rosyjskiego oligarchę (Zlatko Buric), aspirującą influencerkę (Charlbi Dean) i początkującego modela (Harris Dickinson). Wkrótce wszystko wywróci się do góry nogami, a dotychczasowe układy zyskają zupełnie nowe oblicze.


W nagrodzonym Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes filmie Ruben Östlund nawiązuje do klasycznego motywu “statku szaleńców”, ujętego m.in. na obrazie Hieronima Boscha. Szwedzki reżyser wywołuje u widzów istną feerię emocji: śmiech, rozbawienie, szok, obrzydzenie. Ukazuje w krzywym zwierciadle nierówności społeczne, bezlitośnie wytykając wszystkie ludzkie przywary.


Nie bądźcie tacy zarozumiali, jeśli chodzi o kino arthouse'owe tylko dlatego, że rzekomo porusza ono poważne tematy. Czas [...] być normalnymi ludźmi i rozmawiać o tym, co nas interesuje, tak samo, jak rozmawiamy o tym przy stole. Wszyscy, których znam, uwielbiają zabawne i inteligentne rozmowy na poważne tematy i nie trzeba przy tym robić smutnej miny, aby pokazać swoje obawy - stwierdził reżyser w wywiadzie.

 

Pokaz odbędzie się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Do dyspozycji widzów będzie stanowisko muzealnej kawiarni Café Manggha. W przypadku złej pogody (deszczu lub niskich temperatur) pokaz zostanie przeniesiony do sali widowiskowej Muzeum.BILETY: 15 zł
Bilety w sprzedaży w kasach Kina i online.
Miejsca nienumerowane.


O FILMIE:

W TRÓJKĄCIE | TRIANGLE OF SADNESS
(Ruben Östlund) SE/GB/FR/DE 2022, 147'

MFF w Cannes 2022: Złota Palma
Europejska Nagroda Filmowa 2022 - wygrane: Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski aktor roku (Zlatko Buric), Najlepszy europejski reżyser roku (Ruben Östlund), Najlepszy europejski scenarzysta roku (Ruben Östlund)
Złote Globy 2023 - nominacje: Najlepsza komedia lub musical, Najlepsza aktorka drugoplanowa (Dolly De Leon)


Ruben Östlund (Turysta, The Square), już po raz drugi nagrodzony canneńską Złotą Palmą, zabiera nas w szalony rejs luksusowym statkiem z piękną gwiazdką Instagrama Yayą (Charlbi Dean), początkującym modelem Carlem (Harris Dickinson) oraz wiecznie pijanym kapitanem (Woody Harrelson). Na statku bawią się celebryci i bogacze – emerytowani handlarze bronią, rosyjski król nawozu, podstarzałe diwy i zrzędliwe milionerki. Rejs po szmaragdowych morzach zamienia się w jazdę bez trzymanki, przy której katastrofa Titanica to romantyczny wypadek przy pracy. Östlund żongluje rolami społecznymi bohaterów, demaskując ich próżność i egoizm, kpi z pustej sławy influencerów, wyśmiewa świat mody. W trójkącie to dzika komedia, niezwykle aktualna satyra i drapieżny komentarz do absurdalnych czasów, w których żyjemy.

 

ZWIASTUN:SPOT:Bookmark and Share

archiwum