kpb

Dojrzałe Kino: Głos

DOJRZAŁE KINO:
GŁOS (reż. Dominika Montean-Pańków)
środa, 5 lipca 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13641_0.jpg

Refleksyjny i poruszający portret młodych kandydatów do zakonu jezuitów. Nagrodzony w 2022 roku na Krakowskim Festiwalu Filmowym Głos Dominiki Montean-Pańków, będzie można zobaczyć w naszym Kinie w środę, 5 lipca, w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Głos, portretuje młodych mężczyzn w nowicjacie zakonu jezuitów. Film miał swoją premierę podczas 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, na którym otrzymał nagrodę za montaż i zdjęcia. Zrobiłam ten film dla siebie, bo szukałam odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Nie chcę mówić, co to za pytania i czy znalazłam odpowiedź. To nie jest film o instytucji. Mam nadzieję, że zrobiłam film o wierze - mówi o Głosie jego reżyserka, Dominika Montean-Pańków.


Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł
 

O FILMIE:

GŁOS | THE VOICE
(Dominika Montean-Pańków) PL 2022, 74’

62. Krakowski Festiwal Filmowy: Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za najlepszy montaż, Nagroda pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych, Udział w konkursie polskim.


Nowicjat zakonu jezuitów to surowa forma próby. Przez dwa lata odcięcia od społeczeństwa i udogodnień cywilizacji młodzi mężczyźni mają dość czasu, aby rozważyć pytanie: czy życie zakonne jest dla mnie? W dokumencie Dominiki Montean-Pańków obserwujemy między innymi pierwsze wykłady dla przyszłych zakonników. Jak będziesz siedział w budzie, to będziesz widział owoce w codzienności – mówi starszy zakonnik. Ujęcia pustyni w obiektywie Wojciecha Staronia określają symboliczny horyzont doświadczenia uczestników nowicjatu, a miarowa muzyka Adama Bałdycha kreuje aurę medytacji.


Film prezentowany z angielskimi napisami.


ZWIASTUN:
Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum